DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Çilimli'de 769 m² arsa ve müştemilatlı ahşap ev icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047405
Şehir : Düzce / Çilimli
Semt-Mahalle : ULUCAMİ MAH. / ÇİLİMLİ
: 263
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8089 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,080 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2019/8089 ESAS
TAŞINMAZLARIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili Çilimli ilçesi, Ulucami Mahallesi, Köyiçi mevkii, 628 ada 4 parsel sayılı 769,54 m² yüzölçümlü, tapuda ahşap ev ve bahçesi olarak kayıtlı taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Çilimli İlçesi Ulucami Mahallesi hudutları dahilinde Köyiçi mevkiinde, Karadere Sokak üzerinde bulunmakta,taşınmazın doğu hududu bu Sokağa cepheli vaziyettedir.Taşınmaz üzerinde mesken olarak kullanılan,üç kat olarak yapılmış ahşap kargir tarzında inşa edilmiş bir yapı,mesken olarak kullanılmakta olan yapının bitişiğinde yine mesken olarak kullanılmakta olan tek katlı tuğla örülerek yapılmış yapı,bu yapının bitişiğinde tuğla örülmüş üzeri açık bırakılmış ekonomik değeri bulunmayan basit bir yapı ile saç malzemeden yapılmış sundurma ile bahçe mevcuttur.
Mesken Olarak Kullanılmakta Olan Yapı: Taşınmaz üzerinde mesken olarak kullanılan ahşap kargir tarzında inşa edilmiş ve üç kattan oluşmaktadır.Meskende kimse olmadığından içeriye girilememiştir.Yapı ahşap arası balçık sıva üzeri kireç badanalı vaziyette olup boya ve sıvaları dökülmüş vaziyette bulunmakta,pencereler ve kapılar ahşap olarak takılmıştır.Çatı kiremit ile örtülmüş vaziyettedir. 87,65 m² dir. 70-80 yıllık bir yapı olduğu düşünülmektedir.Bitişiğinde bulunan tek katlı yapı tuğla örülmek sureti ile basit tarzda yapılmış ve mesken olarak kullanılmaktadır.Dışı sıvalı ve badanası kireç olarak yapılmıştır.Çatı alnı tahta,çatısı kiremit ile kapatılmış içerisinde elektrik ve suyu mevcut bulunmaktadır.Kullanım alanı 34,70 m² dir. Bu yapıya bitişik vaziyette olan briket yapının etrafı örülmüş,yer yer kırık ve üzeri açık vaziyette bulunmaktadır.Ekonomik değeri yoktur. Taşınmaz üzerinde bulunan diğer yapı ise sundurma olarak yapılmış,depo olarak kullanılmakta,saç malzeme ile yapılmış,kapısı ahşap olup çatısı da oluklu saç ile kapatılmış vaziyettedir.sökülüp taşınabilir olması nedeni ile değerlendirmeye alınmayacaktır. Taşınmazın geriye kalan kısmı bahçe olarak kullanılmakta olup çeşitli bitkiler ve ağaçlar mevcut bulunmaktadır.Arsa değeri: 769.54 m² x 200,00 TL/m² = 153.908,00 TL ,Bina değeri (Üç katlı Mesken) :87,65 m² x 3 x 980,00 TL/m²x(1,00-%90)=25.769,10 TL ,Bina değeri (Tek katlı mesken): 34,70 m² x 980,00 TL/m² x(1.00-%40)=20.403,60 TL olup Toplam değer: = 200.080,70 TL
İmar Durumu : Konut alanı ve ayrık nizam 3 kat yapılaşma iznine sahiptir.
Kıymeti : 200.080,70 TL
Yüzölçümü : 769,54 m²
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ----
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili Çilimli ilçesi, Ulucami Mahallesi, Köyiçi mevkii, 628 ada 1 parsel sayılı 1.896,53 m² yüzölçümlü, tapuda tarla olarak kayıtlı taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Çilimli İlçe Kaymakamlık Binasının arkasında Karadere Sokak üzerinde yer almakta Kaymakamlık binasına 35.00 mt mesafede bulunmaktadırlar.Taşınmaz kapama fındık bahçesi olarak kullanılmakta olup Taşınmaz üzerinde mevcut bulunan fındık ağaçları 4 x 4 dikim uygulanmak sureti ile dikilmiş olduğu,fındık ağaçlarının verim çağında ve gençleştirme işleminin tamamlanmış ve bakımlı olduğu görülmektedir.Taşınmazın yola cephesi bulunmamaktadır..Ulaşımı kolay,sulama sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın toprak yapısı, yıllık yağış miktarı, erozyon problemi bulunmamakta,killi-tınlı bünyeli, orta derin toprak profiline sahip, taşkın ve taban suyu/drenaj ve taşlılık problemi olmayan,düz arazi yapısına sahip ve Düzce İlinin yıllık yağış ortalamasının 800 mm/yıl civarında olduğu, yağışların yıllık dağılımının fındık tarımını destekleyici nitelikte olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz imar planı dahilinde bulunmakta olması sebebi ile arsa vasfına dönüşmüş vaziyettedir.Taşınmazın bulunduğu bölgenin toprak yapısı, topoğrafik durumu, ekolojik koşulları, ayrıca yıllık yağış miktarı ve özellikleri dikkate alındığında, uygun tarım teknikleri uygulanarak; taşınmazdan her yıl fındık ürünü almanın mümkün olduğu anlaşılmıştır.Arsa değerinin fındıklı hali ile 100,00 TL olacağı kanaatine varılmıştır.-
İmar Durumu : Parselin orta kısmından 7,00 m.lik imar yolu geçtiği, parselin açılacak olan bu yolun solunda kalan kısmının park alanına tahsislendiği, sağ parçasının ise imar parseli vasfını koruyup koruyamadığının belirsiz ve tevhide ihtiyacı bulunduğu anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 142.239,75 TL
Yüzölçümü : 1.896,53 m²
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ----
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8089 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR