AKÇAKOCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Akçakoca'da tripleks konut icradan satılıktır

AKÇAKOCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963969
Şehir : Düzce / Akçakoca
Semt-Mahalle : HACI YUSUFLAR MAH. / AKÇAKOCA
Oda Sayısı : 4+1
: 168
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/63 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:20
Satış Yeri
:
Akçakoca Belediyesi Zeytindalı Meclis Toplantı Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAKOCA İCRA DAİRESİ
2017/63 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Düzce İl, Akçakoca İlçe, 309 Ada, 68 Parsel, HACI YUSUFLAR Mahalle/Köy, Hacıyusuflar mah., Yapköy mevkii. 309 Ada, 68 Parsel, 48 nolu Bağımsız Bölümde yer alan taşınmaz, 38.750,34 m2 miktarında ve üzerinde 49 adet betonarme bina ve 49 ayrı bağımsız bölüm, havuz, sosyal tesis, gazino, ortak yeşil alanlardan oluşan sitenin mevcut olduğu ve dosyaya konu 48 nolu bağımsız bölümün zemin + 1 normal + çatı katından oluşan 3 katlı ve yaklaşık 10~15 yıllık bir tripleks bina olduğu Zemin Katının ; 1 salon + mutfak + antre + wc + 1 Teras 'dan, Normal Katının ; 3 yatak odası + banyo + duş + hol + 2 balkon 'dan, Çatı Katının ise ; 1 çatı odası + hol + 1 balkondan oluştuğu, 168 m2 bürüt alana sahip, 2/131 arsa paylı, iskanı var, Tripleks mesken nitelikli ve tamamı bitmiş oturulur vaziyette bir tripleks konut olduğu tarafımızca tespit edilmiştir. (Bu bilgiler taşınmaza ait tasdikli kat irtifakı projesinden alınmıştır.)İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : KDV kanunun 17. Mad 4. Fıkrası uyarınca muaf
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Akçakoca Belediyesi Zeytindalı Meclis Toplantı Salonu
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV den KDV kanunun 17. Mad 4. Fıkrası uyarınca muaf 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR