AKÇAKOCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Akçakoca'da dubleks konut icradan satılıktır

AKÇAKOCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960893
Şehir : Düzce / Akçakoca
Semt-Mahalle : AYAZLI MAH. / AKÇAKOCA
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/82 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:10
Satış Yeri
:
Akçakoca belediyesi zeytindalı toplantı salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAKOCA İCRA DAİRESİ
2018/82
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Düzce İl, Akçakoca İlçe, 120 Ada, 2 Parsel, AYAZLI Mahalle/Köy, akçakoca ereğli mevkii Mevkii, 75 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmazın bulunduğu arazi Akçakoca şehir imar planı içerisinde ve Hmax=6,50l,E:0,50 yapılaşma müsaadeli ,belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanacak bir konumda ,şehir merkezine 600- 700 m uzaklıkta ,denize ve çuhallı plajının hemen yanında ve satış kabiliyetinin bulunduğu mevkii ve konum itibariyle iyi derecede olduğu Düzce İli, Akçakoca İlçesi Ayazlı Mahallesi 120 ada 2 parsel içerisindeki sitede bulunan A19 Blok 75 Bağımsız Bölüm numaralı Yalçın ÇAKMAK adına tam hisseli ve dublex konut nitelikli taşınmazın (60/6680 arsa paylı) arsa payı dahil değerinin 195.000-TL edeceği kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Akçakoca belediyesi zeytindalı toplantı salonu
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR