AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Dumlupınar Mahallesi'nde apartman dairesi icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941424
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3374 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

2018/3374 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez Dumlupınar Mah. 774 ada, 248 parselde kayıtlı, 1130,05 m2 yüzölçümlü, 10/390 arsa paylı, kargir apartman nitelikli, bodrum/ A kapısı, 24 - 29 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazdır. E:10 eklentisi bulunmaktadır.

Taşınmaz adresi: Dumlupınar Mah. Asım İzmirlioğlu Cad. Evim 2 Apt. No: 29 Bodrum kat No: 9 Afyonkarahisar'dır. Taşınmaz imar planında konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam 4 katlı ve %40 inşaat müsaadeli olduğu bildirilmiştir. Yapılan tadilat projesinin incelenmesinde; 24-25-26-27-28-29 nolu bağımsız bölümlerin birleştirilerek bağımsız bölüm haline getirildiği, yol cephesine 2 odanın ara duvarı açılarak salon- salomanje olarak kullanıldığı, arka cephede yatak odası, arada mutfak ve banyo ile wc mahalli ve holün bulunduğu, 24-29 bağımsız bölümün kalorifer peteklerinin bulunduğu, ancak ısınmanın elektrikli ısıtıcı ile yapıldığı,dış kapının çelik olduğu, zeminlerin seramik, pencerelerin PVC olduğu, mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolaplarının mevcut olduğu, oda tabanlarının ahşap laminant olduğu, Kamil miras caddesine, Atatürk caddesine ve yeşil yola yakın olduğu bilinmektedir. İİK'nun 114 ve 126/son maddeleri gereğince Satış ilanına taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3374 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR