DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol Numuneevler'de 3+1 daire icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036962
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : NUMUNE EVLER MAH. / DÖRTYOL
: 93
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/529 ESAS
Muhammen Bedeli
:
167,025 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONU ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/529 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli,Dörtyol İlçesi, 242 Ada, 3 Parsel, Numuneevler Mahallesi, 3. kat 7 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, Satışa konu taşınmaz Hatay İli Dörtyol ilçesi Numuneevler Mah. 242 Ada 3 nolu 766,00 m2 lik ,arsa vasfındaki parsel üzerine yapılmış , 5 katlı binann ,1/8 arsa paylı ,mesken vasfındaki ,3 kat 7 nolu bağımsız bölümün bulunduğu yerdir.Daire net :93,40 m2 büyüklüğündedir bina 24 yaşındadir,bina asansörlü olup doğal gazı vardır ,binada bodrum kat bulunmakta olup depo ve kömürlük olarak kullanılmaktadır ,daire 3 oda ,1 salon mutfak ,banyo ve wc den ibarettir ,salon ve mutfak önünde 1 adet ön ve yan cephede2 adet olmak üzere ,3 adet balkonu bulunmaktadır.dairede ,ıslak yerler seramik ,salon ve yatak odaları ise ahşap parke kaplı olup ,duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır.tavanlar kartonpiyerdir, mutfakta tezgah üzeri mermerdir, alt ve üst dolapları mevcuttur,yerler seramik kaplıdır,banyoda duş alafranga tuvalet ve lavabo bulunmaktadır yer ve duvarlar seramik kaplamadır kapılar ahşap ,pencereler plastik doğramadır taşınmaz etrafında yoğun şekilde yapılaşma vardır.
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçesi Numuneevler Mah.İstiklal Sok. İstiklal Apt. No:29 Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 766 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık NİZAM ,5 KAT ,KONUT ALANI OLARAK PLANLANMIŞTIR. TAKS :0,30 KAKS:1,50
Kıymeti : 167.025,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT 2565 sayılı Kanunun 28 mad.gereği yabancıların taşınmaz mal edinimeyecekleri ve izin almadıkça kiralayamayacakları bölge içerinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONU ZEMİN KAT
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,, satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/529 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR