DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol Kışlalar'da 4+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036012
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : KIŞLALAR MAH. / DÖRTYOL
Oda Sayısı : 4+1
: 175
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/194 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
288,750 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
01.11.2019 14:45
Satış Yeri
:
Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu, Hükümet Konağı Zemin Katı, Dörtyol-Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/194 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Dörtyol İlçe, 734 Ada, 2 Parsel, KIŞLALAR Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 175 m² net yüzölçüme sahiptir(balkonlar dahil) Mesken nitelikli bağımsız bölüm 4+1 toplamda 5 oda+mutfak+antre+lol+wc&lavabo+banyove 3 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölümde hali hazırda kiracı oturmaktadır. Asansörlü olan binada bağımsız bölümün dış kapısı çelik kapıdır. Ara hol, mutfak ve ıslak zeminlerin tabanları fayans kaplama diğer odaların zeminleri parkedir. Duvarlar boyalıdır. Islak hacimlerin duvarları seramik kaplamadır. Odaların ve ara holün tavanı asma tavan ve kartonpiyerlidir. İç kapılar ahşap mobilya, pencereler ve dış kapılar beyaz pvc doğramadır. Mutfak tezgahı granit mermer kaplama olup mdf doğramadan mutfak dolapları mevcuttur. Doğal gaz bağlı ve aktif olarak kullanılmaktadır. Banyo ve wc bölümlerinin vitrifiye ve armatürleri tamdır.
Adresi : Kışlalar Mah. Kocayusuf Cad. Yayla Konakları B-1 Blok K.3 D.8 Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 7.260 m2
Arsa Payı : 2250/181517
İmar Durumu : Taşınmaz kat irtifaklı olup, ana taşınmazın kadastro paftası ile mimari proje sınırları arasında uyuşmazlık yoktur.1/1000 imar planlı, Taks:0,30 Kaks:1,50 dir.
Kıymeti : 288.750,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 01/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu, Hükümet Konağı Zemin Katı, Dörtyol-Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/194 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR