DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol/Çaylı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962440
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : ÇAYLI MAH. / DÖRTYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1098 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
139,650 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONU, HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT DÖRTYOL-HATAY -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2017/1098 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Dörtyol İlçe, 2373 Parsel, ÇAYLI Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Merkeze (çarşıya) 750 m mesafededir.Taşınmaza , çarşı merkezinden otogar ve halyolu üzerindeki Şehit Polis Necati Keskin caddesinden hal üzerindeki Hal üstü sokağa döndükten sonra 265 milerde sağdaki Güven Apartmanı 18 noda kayıtlı 2. kat 5 nolu dairedir.Aynı zamanda Halil İbrahim Evren Anadolu Lisenin çarpaz karşısında konumludur.Taşınmaz ,Kat İrtifaklı zemin+4 katlı:toplamda 5 katlıdır.Taşınmaz Belediyenin bütün hizmetlerinden faydalanmıştır.Satışa konu taşınmaz Mesken vasıflı olup ,betonarme karkas şekilde zemin+4 katlı olarak inşa edilmiştir. Satışa konu daire toplamda brüt 150m2 ,net alanı 133. m2 yüzölçüme sahiptir..Binada asansör yok Yapının dış ve iç cephesi sıvalı ve boyalıdır.Dış kapısı çelik ,pencereler beyaz pvc kaplıdır.daire 3+1 planında, yaşam odası, balkon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır, 3 adet balkonu mevcuttur,doğalgazı bağlı ve aktif olarak kullanılmaktadır. Apartmanın zemin katında 2 adet işyeri ve 8 adet de mesken olarak toplam 10 bağımsız bölümden oluşmaktadır. apartmantek blok yapıya sahip olup yaklaşık 20 yıllıktır
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçesi Çaylı Mah. Otagar Ve Hal Yolu Üzerindeki Şehit Necati Keskin Cad. Hal Üstü Sokağa Döndükten Sonra265 Mİlerde Güven Apt. 18 Noda Kayıtlı 2. Kat 5 Nolu Daire
Yüzölçümü : 1.000,04 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam Zemin + 4 kat,toplamda 5 katlı, ticari+konut alanlıimarına sahiptir.%30 inşaat yapılaşma şartına sahiptir.
Kıymeti : 139.650,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONU, HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT DÖRTYOL-HATAY -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanı tebliğ olunamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1098 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR