DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol/Altınçağ Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978446
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : ALTINÇAĞ MAH. / DÖRTYOL
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DOĞUŞ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2907 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Dörtyol Hatay İli Dörtyol İlçesi Hükümet Konağı Konferans Salonu Zemin Kat.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2018/2907 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Dörtyol İlçesi , 125 Ada, 2 Parsel, ALTINÇAĞ Mahallesi , Satışa konu taşınmaz üzerinde zemin +asma kat +4 normal katlı toplam 6 katlı bina bulunmaktadır Tespite konu taşınmaz tam belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.1/1000 ölçekli uygulama imar planın kapsamında ticari alan olarak planlıdır.2-3 yıllık bir binadır. Bir salon ,iki oda , bir evebeyn odası +banyo,bir mutfak ,bir banyo ,bir vc, balkon ve müştemilatından ibarettir,mesken zemini seramiktir, mutfak tezgah altı ve tezgahüstü dolabı mevcuttur,kapılar ahşap ,pencereler PVC dir,bağımsız bölüm sıvalı ve boyalıdır banyo zemini ve duvarları seramiktir Taşınmaz 3. Kat 7 nolu bağımsız bölüm net 120,00 m2 dir.
Adresi : Altınçağ Mah. Atatürk Bulvarı Şok Market Ve Soylular Trım Üstü Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 852,96 m2
Arsa Payı : 200/3030
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediye uygulama imar Planında ticari alan olarak planlıdır.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : Satış tarihiitibarı ile geçerli olan KDV oranı
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Dörtyol Hatay İli Dörtyol İlçesi Hükümet Konağı Konferans Salonu Zemin Kat.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2907 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR