DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090786
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 26.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17351 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2019/17351 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 465 Ada, 18 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, 3. KAT 13 NOLU DAİRE Bağımsız Bölüm Taşınmazın 1991 yılı inşalı, B+Z+6 katlı, asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli olduğu, mesken keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmaz üzerinden değerleme yapıldığı, emsal taşınmazın;iç mekanın hol ve antre bağlantılı 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 150 m2 kullanım alanlı olduğu,zemin döşeme kaplamaları kısmen ahşap parke kısmen de seramik kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, banyo, wc ve mutfak mahalleri hariç geri kalan tüm mahallerin duvarları saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalı olup banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, antre, hol ve odaların tavanları perde fonlu kartonpiyerli olup üzeri yarı mat boya ile boyalı olduğu mutfakta bulunan tezgâh, çelik eviyeli olup mermer olduğu, mutfakta bulunan tezgâh altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edildiği, mutfak mahallinin duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, banyo duşa kabinli olup,1 adet klozet ve ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunduğu, ıslak hacimlerin-wc ve banyo- tavanları alçılı ve boyalı olduğu, meskenin pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadan, meskenin iç kapılar ahşap doğramadan-kısmen camlı-, dış kapısı ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edildiği, elektriğin ve suyun müstakil, aboneliklerin mevcut olduğu, ana taşınmaz üzerinde kat irtifakı kurularak mülkiyet dağılımının yapıldığı 25/04/2019 tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmaktadır.
Adresi : Yenişehir Mahallesi Ali Emri 5. Sokak Apartman No:8 Ademoğlu Apartmanı Kat 3 No 13 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 604 m2 Arsa Payı : 5/78
İmar Durumu : Yenişehir Belediyesi sınırları dahilinde yer aldığı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 7 katlı, M2(Merkezi Yayılma Alanı) olarak planlandığı.
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bu parsel üzerinde yapılan inşaat dolayısıyla komşu 19 parsele 6,91 m² tecavüz etmiştir. 03/11/1975
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1449 Ada, 1 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, B Blok 5. Kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın 2007 inşalı, B+Z+13 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli olduğu, meskenin keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmaz üzerinden değerleme yapıldığı, emsal taşınmazın; iç mekanın hol ve antre bağlantılı 4 oda, 1 salon, mutfak, 2 banyo, 2 wc dağılımlı, 3 balkonlu, 200 m2 kullanım alanlı olduğu, odaların zemin döşeme kaplamaları laminat parke ile antre, hol ve mutfak mahallerinin zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama ile kaplı olduğu, duvarların kısmen saten alçı sıva üzerine mat boya ile kısmen de dekoratif duvar boyası ile boyalı olduğu, banyo ve wc zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, antre, hol ve odaların tavanları perde fonlu kartonpiyerli olup üzeri yarı mat boya ile boyalı olduğu, mutfakta bulunan tezgâh çelik eviyeli olup granit kaplama olduğu, mutfakta bulunan tezgâh altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edildiği, mutfak mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplı kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, banyo duşa kabinli olup,1 adet duvara monteli ayaksız klozet ve Hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunduğu, ıslak hacimlerin -wc ve banyo-tavanları alüminyum asma tavanlı olduğu, meskenin pencereleri ve balkon kapıları ahşap görünümlü PVC doğramadan, meskenin iç kapıları ahşap doğramadan imal edildiği bazı odaların kapıları camlı bazılarının ise camsız olduğu, holde 2 adet ahşap doğramadan imal edilmiş kayar kapılı, raflı gömmeli dolap bulunduğu, elektriğin ve suyun müstakil olduğu, ana taşınmaz üzerinde kat irtifakı kurularak mülkiyet dağılımının yapıldığı 05/04/2019 tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmaktadır.
Adresi : Medya Mahallesi 179. Sokak Nurçay-2 Sitesi Apartman No:1 B Blok Kat:5 No:16 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 9.120,07 m2 Arsa Payı : 28/2548
İmar Durumu : Yola Mesafesi 10 m, İnşaat cephesi 14.85 m, İnşaat Derinliği 24.58 m , Saçak seviyesi 48.12 m , İnşaat tarzı Kayapınar Belediyesi Sınırları Dahilinde E(Yapı Emsali)=1,25 , Max H=Serbest olduğu.
Kıymeti : 270.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 12/12/2007
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17351 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR