DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963846
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 4+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/623 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/623 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 468 Ada, 6 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle, 3. Kat 13 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 1.112 m² arsa üzerine kurulu olup; alınan bilirkişi raporundan taşınmaz B+Z+4 katlı asansörlü ancak sistem faal değil, doğalgaz ısıtma sistemli, Güneydoğu-Kuzeydoğu cepheli mesken keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal 14 nolu meskenden alınan bilgiler ve Yenişehir Tapu Müdürlüğünde İncelenen Kat Mülkiyet Projesine göre;iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon mutfak banyo wc dağılımlı 2 balkonlu, 110 m² Net kullanım alanlı, 120 m² Brüt kullanım alanlı; iç kapının ahşap dış kapının ise demir olduğu; yer zeminleri kısmen ahşap kısmen Mozaik beton kaplamalı, Islak zeminler seramik kaplamalı, duvarları alçı saten sıva üzeri plastik boyalı, banyo,mutfak ve wc duvarları yarıya kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı kısmen granit kısmen fayans alt ve üst ahşap dolaplı, pencereler demir doğrama, kapılar ahşap doğrama, elektriği ve suyu müstakil olduğu, İcraya konu taşınmazın Güneyinde Sur Belediye Hizmet Binası, Batısında Sur Sosyal Güvenlik Merkezi, Kuzeyinde Ziya Gökalp Lisesi, Doğusunda Ali Emri Ortaokulu bulunmakta ve kat mülkiyetli olduğu belirtilmiştir.
Adresi :Ali Emiri 3.1.Geçit Sokak Avukatlar Sitesi No: 6 /13 Adres Kodu: 2002010599 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 120 m²
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : A-7 nizamında ve M2 (merkez yayılma ve genişleme alanı- yönetim,ticari amaçlı büro otel,sinema tiyatro gibi sosyal kültürel tesisler ile binaların zemin katları ticari olmak kaydı ile zemin kat üstündeki katların konut büro yada ticaret amaçlı kullanılabileceği alanlar)alanı olarak planlandığı,
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/623 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR