DİYARBAKIR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064943
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : SEYRANTEPE SANAYİ MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

MÜCADELE 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/365 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİYARBAKIR 3. İCRA DAİRESİ
2018/365 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 971 Ada, 172 Parsel, SEYRANTEPE Mahalle/Köy, A-1 Nolu Bağımsız Bölüm Borçlu Muhsin Avcı adına tam mülkiyetli sahip olduğu taşınmaz B+Z+A+9 katlı asansörlü doğalgaz ısıtma sistemli, 1995 yılı inşaalı Levent Lojmanları karşısı Aslan Apt. kat : 1 Daire No : 1 nolu meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda bir salon, mutfak, banyo ve wc dağılımlı, bir balkonlu 160 m2 net kullanım alanlıdır. Bahse konu olan taşınmazın tüm mahallerinin zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama ile kaplıdır. Islak mahaller wc, banyo ve mutfak hariç kalan tüm mahallerin duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır. WC ve mutfak mahallerinin duvarları tavana kadar fayans kaplama, banyo mahallinin duvarları ise kısmen fayans kaplama malzemesi ile kısmende mat boya ile boyalıdır. Mutakta bulunan tezgah granit mermer olup tezgah üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş, kapaklı ve raflıdır. Banyoda ayaklı lavabo ve duvara monteli ahşap doğramadan imal edilmiş dolap bulunmaktadır. Taşınmazın tüm mahallerinin tavanları boyalıdır. Daire dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap doğramadan imal edildiği, pencereler ve balkon kapısının PWC doğramadan imal edilmiş olup, elektriğin ve suyun müstakil olduğu, aboneliklerin mevcut olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi : Seyrantepe Mah. Mimar Sinan Cad. Levent Lojmanları Karşısı Aslan Apt. Kat : 1Daire No: 1Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 1.597,03 m2
Arsa Payı : 6/488
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/365 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR