DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045086
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 30.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/51 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Huzurevleri Mh.Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ
2015/51 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 217 Ada, 14 Parsel, AZİZİYE Mahalle/Köy, CO2 No:10 zemin kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm B+Z+4 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemi 1997 yılı inşaalı. meskenin iç mekanı hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak banyo wc dağılımlı, 2 balkonlu, 100 m2 kullanım alanlı, taşınmazın oda antre hol ve salon mahallerinin iç mekanlarının zemin döşeme kaplamaları laminat parke kaplama malzemesi ile kaplıdır. Islak mahaller-wc, banyo hariç kalan tüm mahallerin duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya, kısmen boyalıdır. Islak mahaller wc, banyo yer zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle duvarları tavana kadar fayans kaplama malzemesiyle kaplıdır. Mutfak mahallinin yer zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle kaplı olup duvarları kısmen saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır kısmen de fayans kaplama ile kaplıdır Mutfakta bulunan tezgah granit mermer olup tezgah üstü ve altı dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş, kapaklı ve raflıdır. Banyoda duşa kabin klozet hilton lavabolu lavabo altında ve üstünde ahşapdoğramadan imal edilmiş dolap bulunmaktadır. Taşınmazın tavanları boyalı olup perde fonlu kartonpiyerlidir. Daire dış kapısı çelik iç kapıları ahşap-kısmen camlıdır. Pencereler ve balkon kapıları ahşap görünümlü PVC doğramadan imal edildiği elektriği ve suyu müstakil, abonelikleri mevcut olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Toki 5.Cd.Ekinciler 1.Sokak 217 Ada C02 No:10 Zemin Kat 2 Nolu Taşınmaz Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 7.688,31 m2
Arsa Payı : 110/7688
İmar Durumu :Dosyada mevcut
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mh.Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat
Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/51 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR