DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943567
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : SEYRANTEPE SANAYİ MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/674 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/674 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, 976 Ada, 3 Parsel, Seyrantepe Mahallesi, B/Blok Kat:8 No:31 Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın tapu kaydı incelemesi ile mesken nitelikli olduğu, fiili durumda iş yeri olarak kullanıldığı, 3 oda, 1 Salon, antre, hol ve 1 banyo hacimlerinden oluştuğu 140 m² brüt, 125 m² net kullanım alanına sahip olduğu, mahalde yapılan incelemede ana giriş kapısı cam doğrama, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları, kompozit cam kaplama, salon ile odalarda zemin laminant parke duvarlar saten boyalı, banyo ve duş bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamalı, banyo içerisinde klozet ve duş kabini bulunduğu, mutfakta laminant dolaplar ve mermerit tezgah bulunduğu, zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarlarının saten boyalı olduğu, elektrik, su ve haberleşme tesisatlarının mevcut olduğu, kullanır durumdaki taşınmazın ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlandığı 07/11/2018 Tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Yenişehir Mah. Prof. Dr. Selahattin Yazıcıoğlu Caddesi Oryıl My Office B/Blok 8.Kat No:31 Yenişehir/DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 8.628,65 m2
Arsa Payı : 200/44000
İmar Durumu : İnşaat tarzı Kayapınar Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemede Ayrık Nizam Emsal 3,40 Taks: 0,60 Konut+Ticaret alanı müsaadeli olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi olup, 19/09/1990 Tarih 3040 Yev. No'lu şerh ile "Askeri Güvenlik Bölgesi İçinde Kalmıştır" beyanı vardır. Bu beyana bağlı hak ve yükümlülükler ile ihale olunacaktır.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunan ve tebliğ edilemeyen tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir. (İİK- Md. 127) 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/674 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR