DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 160 m2 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064074
Şehir : Diyarbakır
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4375 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ
2017/4375 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 980 Ada, 97 Parsel, KÖŞKLER Mahalle/Köy, 13 No'lu Bağımsız Bölüm Borçlunun tam mülkiyetine sahip olduğu 2 cepheli, B+Z+A+7 katlı asansörlü, doğalgöz asıtmasistemli 2004 yılı inşaalı Çetin sitesi C Blok Kat 2 N:13 adresinde bulunan meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 od, 1 salon mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, yaklaşık 160 M2 kullanım alanlıdır. Taşınmasın tüm mahallerinin zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama, kaplıdır. Mutfak ve ıslak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olup, diğer mahallerin duvarları dekoratif duvar kağıdı ile kaplıdır. Antre hol ve odaların ıslak hacimlerin tavanları alçı sıva üzeri mat boya ile boyanmıştır. Odaların kartonpiyerli perde fonludur. Mutfakta bulunan tezgah eviyeli olup mermer kaplamadır. Mutfakta bulunan alt ve üst dolaplar ahşap doğramadan imal dilmiştir. Banyoda bir adet ayaklı lavabo, mermer tezgah ve tezgah altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunmaktadır. Pencere ve bolkan kapıları PVC meskenin iç kapılar ahşap doğramadan imal edilmiş olup elektirik ve suyun müstakil aboneliklerinin olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi :
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ İMAR PLANI KAPSAMINDA e=1,25 MAKXtaks 0,30 planındadır
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4375 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR