DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 140 m² 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182219
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÜÇKUYU MAH. / ŞEHİTLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR ÖZGÜR HABER 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/171548 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
İCRA DAİRESİ
2019/171548 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 1141 Ada, 1 Parsel, ÜÇKUYU Mahalle/Köy, 9 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Meskenin iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda, 1 salon, mutfak, çift banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 140 m2 kullanım alanlı olduğu, odaların yer zemin döşeme kaplamaları laminat parke ile kaplı olduğu, Mutfak, antre ve holün zemin döşeme kaplamaları granit seramik kaplama ile kaplı, Duvarların kısmen saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalı olup, kısmen de dekoratif duvar kâğıdı ile kaplıdır. Banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, Antre, hol ve odaların tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyalıdır. Mutfakta bulunan tezgâh, çelik eviyeli olup granit kaplamalı, Mutfakta bulunan tezgâh altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup ankastre tipi olup, Mutfakta mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplıdır kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, Banyo duşa kabinli olup,1 adet duvara monteli ayaksız klozet ve ahşap doğramadan imal edilmiş alt dolap bulunmakta olduğu Islak hacimlerin-wc ve banyo- tavanları alüminyum asma tavanlı, Meskenin pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadan, meskenin iç kapılar ahşap doğramadan imal edilmiş bazı odaların kapıları camlı bazılarının ise camsızdır. Holde ahşap doğramadan imal edilmiş kayar kapılı, raflı gömmeli dolap bulunmakta olduğu, Elektriğin ve suyun müstakil, aboneliklerin mevcut olduğu 07/10/2019 tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmaktadır.
Adresi : Piran Caddesi Üçkuyu 5. Sokak Ay-Ka Yapı Hebun Konutları C Blok Kat:4 9 Nolu Yenişehir / Diyarbakır/ DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 19.594,53 m2
Arsa Payı : 16500/1959453
İmar Durumu : İnşaat tarzı Kayapınar Belediyesi sınırları dâhilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamınd Lejant= Konut, E(Yapı Emsali)= 0,90, Max H= Serbest, TAKS planda belirtilmediği için serbest olup max= 0,60 olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/171548 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR