DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 135 m² 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182220
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/91929 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
İCRA DAİRESİ
2018/91929 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 980 Ada, 57 Parsel, KÖŞKLER Mahalle/Köy, 4. KAT 16 NOLU DAİRE Nolu Bağımsız Bölüm 1990 yılı inşalı B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli meskenin iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu 135m2 kullanım alanlı olup antre hol ve mahallerinin zemin döşeme kaplamaları karo mozaik kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, ıslak zeminler(wc ve banyo) ve mutfak mahalleri hariç taşınmazın kalan tüm mahallerinin duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, banyo, wc ve mutfak mahallerinin duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu taşınmazın tüm mahallerinin tavanları sıvalı ve boyalı olduğu mutfakta bulunan tezgah eviye olup mermer kaplama olduğu mutfakta bulunan alt ve üst dolapların ahşap doğramadan imal edilip kapaklı ve raflı olduğu, banyoda ayaklı seramik lavabo olduğu, pencereler ve balkon kapılarının PVC doğramadan, kapıların ahşap doğramadan, dış kapının çelik doğramadan imal edildiği ve taşınmazın bulunduğu apartmanın 4 daire üzeri olduğu 22.01.2019 tarihinde bilirkişi tarafından tespit ve takdir edilmiştir.
Adresi : Köşkler Mahallesi Sezai Karakoç Bulvarı 63. Sokak Gül-2 Apartmanı 4. Kat 16 Nolu Daire Yenişehir / Diyarbakır/ DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 1/31
İmar Durumu : İnşaat tarzı Yenişehir Belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 980 ada 57 nolu parselin E(Yapı Emsali)=1,25 olup max TAKS(Temel Alan Katsayısı)=0,30, Hmax=serbest olup planlama şartlarında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/91929 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR