DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 125 m² 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01016461
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR ÖZGÜR HABER 25.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/89041 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 15:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2018/89041 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, 128 Ada, 11 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, 7. KAT 29 Nolu B.B. 15/04/2019 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmaz Güneybatı-Güneydoğu cepheli, asansörlü B+Z+8 katlı, 1986 yılı inşalı, bireysel doğalgaz ısıtma sistemli olduğu, meskenin çelik kapı girişli ve sineklikli olduğu, iç mekanının hol ve antre bağlantılı olup 3 oda 1 salon mutfak banyo wc dağılımlı 2 balkonlu olduğu, 125 m² net kullanım alanlı, 150 m² brüt kullanım alanlı, yer zeminleri ve ıslak zeminlerin seramik kaplamalı, duvarları plastik boyalı, tavanları plastik boyalı kartonpiyer perdefonlu olduğu, mutfak eviye tezgahı mermer alt ve üst ahşap dolaplı olduğu, banyo küvetli olup banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı olduğu, pencerelerin pimapen, kapıların amerikan panel olduğu, elektriği ve suyu müstakil olduğu, katmülkiyetli olduğu, taşınmazın Kuzeybatısında Diyarbakır Valiliği, Kuzeyinde Anıt Parkı, Batısında Muazzez Sümer Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bulunduğu bildirilmiştir.
Adresi : Yenişehir Mah. Yaşar Kemal Cad. Karaamid Apartmanı No:52/29 Yenişehir / Diyarbakır
Yüzölçümü : 962 m2
Arsa Payı : 5/190
İmar Durumu : İnşaat tarzı Yenişehir Belediyesi sınırları dahilinde yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parselin A-8(Ayrık Nizam 8 Katlı), M2(Merkez yayılma ve genişleme- yönetim, ticari amaçlı büro otel, sinema tiyatro gibi sosyal kültürel tesisler ile binaların zemin katları ticari olmak kaydı ile zemin kat üstündeki katların konut büro yada ticaret amaçlı kullanılabileceği alanlar) alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 10/10/1986
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/89041 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
151231 (İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR