DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153904
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : DOKUZÇELTİK MAH. / ŞEHİTLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR OLAY 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/220848 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.07.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ
2019/220848 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 1343 Ada, 9 Parsel, DOKUZÇELTİK Mahalle/Köy, 7. kat 13 No'lu Bağımsız Bölüm 2015 yılı inşalı B+Z+10 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli rensa lale evleri apartman no: 48 A Blok K:7 13 Nolu meskenin iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, duş, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 120 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın ıslak mahaller hariç diğer tüm mahallerinin zemin döşeme kaplamalır laminat parke kaplama malzemesiyle kaplıdır. ıslak mahaller wc banyo hariç taşınmazın kalan tüm mahallerin duarları kısmen saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır kısmen de dekoratif duvar kağıdı ile yapılıdır. ıslak hacimlerin banyo wc duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olup tavanları asma tavan ile yapılıdır. antre, hol, mutfak ve odaların tavanları kısmen alçıpan asma tavan ile yapılı olup üzeri mat boya ile boyalıdır. mutfakta bulunan tezgah eviyeli olup granit kaplamalıdır. mutfakta bulunan alt ve üst dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş, kapaklı raflı ve ankastre tipidir. mutfak mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplıdır. kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır. banyo duşa kabinli olup, klozet ve hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunmaktadır. pencereler ve balkon kapıları ahşap görünümlü pvc doğramadan kapılar ahşap doğramadan dışa kapı ahşap gövdeli çelik kapıdan imal edilmiştir.
Adresi : Fabrika Mah. 1343 Ada 9 Parsel Hilar Caddesi Rensa Lale Evleri Apartman No:48A Blok K:7/13Yenişehir / Diyarbakır/ DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 3.985,05 m2
Arsa Payı : 86/3986
İmar Durumu : İnşaat tarzı Yenişehir belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 1343 ada 9 numaralı parselin E(yapı emsali)=1,40 Taks (Taban Alan Katsayısı)= 0,25 HMax=serbest, lejant= konut alanı olup planlama şartlarında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/07/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/220848 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR