DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Sur'da dubleks villa icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053569
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 4+2
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/106170 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ

2019/106170 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Sur İlçe, 7141 Ada, 3 Parsel, YUKARIKILIÇTAŞI Mahalle/Köy, Zemin Kat 6 Nolu Dubleks Bağımsız Bölüm Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın iki katlı villa olarak inşa edildiği, yapının inşa tarzı betorarme olduğu, yapı nizamının ayrık, yapının yer aldığı sitede özel güvenlik ve açık otopark alanlarının mevcut olduğu, meskenin giriş kapısı cam bölme arası demir doğrama olduğu, yapının dış cephesi ısı yalımtlı olduğu, dış cephe boyası ile kaplı olduğu, site içinde çevre düzenlemesi yapılmış olduğu çocuk oyun alanları, açık otopark alanları ve yeşil alanlar olduğu, Taşınmazın 4 oda 2 salon toplam brüt 200 m² olduğu giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı ahşap panel, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edildiği, salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları saten boya ve duvar kağıdı ile kaplı olduğu, mutfak zemini karo döşeme, duvarları saten boyalı olduğu, mutfak dolapları MDF malzemeden yapılmış olduğu tezgahın granit olduğu, banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplı olduğu, meskende iki adet balkon bulunmakta olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Yukarıkılıçtaşı Mah. Terkan Cad. Villa Mezopotamya Sit. 6 Apt. No. 24 / F Sur / Diyarbakır
Yüzölçümü : 30.162,90 m2 Arsa Payı : 480/23880
İmar Durumu : Sur Belediyesi Sınırları Dahilinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Gelişme Konut Alanı Olarak Planlandığı, Emsal: 0,50, TAKS: 0,30, ve Ön Bahçe Mesafesi 10.00 metre olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 03/04/2014
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/106170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR