DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır-Sur'da dubleks konut icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062018
Şehir : Diyarbakır / Sur
Semt-Mahalle : KITILBIL MAH. / BALIKÇILARBAŞI
Oda Sayısı : 4+2
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR OLAY 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/141100 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/141100 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Sur İlçe, 7175 Ada, 2 Parsel, YENİKÖY Mahalle/Köy, Meydanıali Mevkii, Zemin Kat E Blok 2 No.lu Dubleks Konut Nitelikli Bağımsız Bölüm Bilirkişi Raporuna Göre; taşınmazın iki katlı villa olarak inşa edildiği, yapının inşa tarzının betorarme olduğu, yapı nizamının ayrık olduğu, yapının yer aldığı sitede özel güvenlik ve açık otopark alanlarının mevcut olduğu, meskenin giriş kapısı cam bölme arası demir doğrama olduğu, yapının dış cephesi ısı yalıtımlı, dış cephe boyası ile kaplı olduğu, site içinde çevre düzenlemesi yapılmış olduğu çocuk oyun alanları, açık otopark alanları ve yeşil alanların mevcut olduğu, taşınmazın çevresinde genel olarak mesken nitelikli villa tipi yapılaşmaların olduğu yakın çevresinde cami, Dicle Üniversitesi, Dicle Üniversitesi Hastanesi gibi kamusal kullanım alanlarının yer aldığı, Sur Belediyesi sınırları içerisinde yer alan alanın özel araçlarla ulaşımının kolay olduğu, taşınmazın 4 oda 2 salon toplam 200 m² olduğu giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı ahşap panel, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edildiği, salon ve odaların zeminleri laminant parke olduğu, duvarları saten boya ve duvar kağıdı ile kaplı olduğu, mutfak zemini karo döşeme, duvarları saten boyalı olduğu, mutfak dolapları MDF malzemeden yapılmış olduğu tezgah granit olduğu, banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplı olduğu, meskende iki adet balkon bulunduğu, Taşınmazın Yer Aldığı Ana Gayrimenkul Tapu Kaydında İki Katlı Yirmi Bloklu Kırk Adet Dubleks Konut ve Arsası Niteliğinde olduğu, taşınmazın yeni yerleşim bölgesinde yer alması nedeniyle avantajlı bir konumda olduğu ancak şehir merkezine uzaklığı ve ulaşım güçlüğü olumsuz özellik olarak sayılabileceği, yapının 2013 yılında yapıldığı bildirilmiştir.
Adresi : Kıtıbıl Mah. 6014. Sokak Keyma Sit. E2 Apt. No.3 E2 Sur / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 19.270,17 m2 Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : Sur Belediyesi Sınırları Dahilinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Gelişme Konut Alanı olarak planlandığı, imar planında emsal:0,50 TAKS:0,30 ve ön bahçe mesafesi 10,00 metre olarak belirlendiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 11/07/2012, İş bu taşınmaz kat mülkiyetine çevrilmiştir., Sınırlı Sorumlu Öz Yeni Konut Yapı Kooperatifi Hissesi Zemine Yöneliktir. AT iş bu taşınmaz kat mülkiyetine çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/141100 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR