DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092802
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : FIRAT MAH. / KAYAPINAR
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2551 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2019/2551 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1765 Ada, 1 Parsel, KAYAPINAR Mahalle, C blok 9. Kat 16 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda; taşınmazın bulunduğu binanın betonarme bina tarzında inşaa edilmiş olduğu, toplam kat adedinin 15 olduğu binada 2 adet asansör olduğu, yapının yer aldığı sitede çevre düzenlemesinin yapılmış olduğu ve özel güvenlik, yeşil alanlar, ve açık otopark alanlarının olduğu, sitenin doğusunda Sipan Caddesi güneyinde Nazım Hikmet Caddesi, kuzeyinde 599. sok. olduğu, site girişinin Sipan Caddesi üzerinde olduğu, doğusunda Tema Park'ın olduğu batısında olan yeni stada 1.750 mt uzaklıkta, çevresinde genbel olarak zemin katları dükkan, normal katları mesken olarak kullanılan site tarzı yapılaşmalar mevcut olduğu, taşınmazın yakın çevresinde Diyarbakır Yeni Otogarı, Diyarbakır 3. Sanayi Sitesi, Diyarbakır Yeni Stadı ile İngiliz Kültür Koleji, Simya Koleji gibi özel eğitim kurumları olduğu özel ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı kolay olduğu, taşınmazın yeni yerleşim bölgesinde yer alması nedeniyle avantajlı bir konumda olduğu, ancak şehir merkezine uzaklığının olumsuz özellik olarak sayılabileceği, satışa konu taşınmazın 4 oda 1 salon toplam 200m² net, 220m² brüt kullanım alanına sahip olduğu giriş kapısının çelik, iç kapıların camlı ahşap panel, pencere doğramalarının pvc malzemeden imal edildiği, salon ve odaların zeminlerinin laminant parke, duvarları saten boya ve duvar kağıdı ile kaplı mutfak zemininin mermer döşeme, duvarları saten boyalı, mutfak dolaplarının MDF malzemeden yapıldığı, tezgahın granit olduğu, Banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplı, meskende iki adet balkon bulunduğu, yapının 4 yıllık yapı olduğunun öğrenildiği ve kat mülkiyetli olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Fırat Mah. Sipan Cad. Star Yapı Star Life Sit.C Blok Apt No: 77/C/16 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 38.104,63 m2 Arsa Payı : 210/44433
İmar Durumu : İnşaat tarzı E (Emsal)= 1,25, Max Taks =0,20 Max h=Serbest
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı: 31/08/2015, KM'ne çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2551 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.2
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR