DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092061
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 4+1
: 210
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 15
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17620 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ


2019/17620 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 787 Ada, 4 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, C BLOK 15. KAT 30 NOLU MESKEN NİTELİKLİ Bağımsız Bölüm Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın 2011 yılı inşalı, B+Z+15 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon, mutfak, çift banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 210 m² kullanım alanlı, odaların yer zemin döşeme kaplamaları laminat parke ile kaplı, mutfak, antre ve holün zemin döşeme kaplamaları granit seramik kaplama ile kaplı, duvarların kısmen saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalı, kısmen de dekoratif duvar kağıdı ile kaplı olduğu, banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, antre, hol ve odaların tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyalı olduğu, mutfakta bulunan tezgah, çelik eviyeli olup granit kaplamalı olduğu, mutfakta bulunan tezgah altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup ankastre tipi olduğu, mutfakta alt ve üst dolap arasında kalan duvar fayans kaplama ile kaplı olduğu, banyo duşa kabinli olup, 1 adet duvara monteli ayaksız klozet ve ahşap doğramadan imal edilmiş alt ve üst dolaplar bulunmakta olduğu, ıslak hacimlerin-wc ve banyo- tavanları alüminyum asma tavanlı olduğu, meskenin pencereleri ve balkon kapıları ahşap görünümlü PVC doğramadan, meskenin iç kapılar ahşap doğramadan imal edilmiş bazı odaların kapıları camlı bazılarının ise camsız olduğu, holde 2 adet ahşap doğramadan imal edilmiş kayar kapılı, raflı gömmeli dolap bulunmakta olduğu, elektriğin ve suyun müstakil, aboneliklerin mevcut olduğu, taşınmazın kat mülkiyetli olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Nazım Hikmet Caddesi Altınşehir-1 Konutları C Blok Kat. 15 30 No.Lu Daire Kayapınar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 35.054,99 m2
Arsa Payı : 3505499/862352754
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Kayapınar Belediyesi Sınırları Dahilinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında E(Yapı Emsali)= 1,75 TAKS(Taban Alan Katsayısı)= 0,25, planlama içerisindeki konut yapılarında Hmax=50,50m, ticari yapılarda Hmax=9,50 m olup planlama şartlarında kaldığı bildirilm, imar durumu belgesinde yapılan incelemede 787 Ada 2-3 No.lu Parsellerin tevhit (birleştirme) işlemi sonucu 787 Ada 4 Numaralı Parselin oluştuğunun tespit edildiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 06/01/2011, KM' ne Çevrilmiştir
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17620 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR