DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062023
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 4+1
: 190
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR OLAY 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/460 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ

2019/460 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 784 Ada, 2 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, C BLOK 5. KAT NO 10 MESKEN NİTELİKLİ Bağımsız Bölüm 25/04/2019 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre; Batı-Kuzey-Güney cepheli taşınmazın B+Z+14 katlı çift asansörlü, Merkezi doğalgaz ısıtma sistemli olduğu, 2012 yılı inşalı Triad Evleri Sitesi C Blok 5.Kat 10 nolu mesken; Ahşap Görünümlü çelik kapı girişli iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu olduğu, 175,00 m² net kullanım alanlı, 190,00 m² brüt kullanım alanlı, yer zeminleri kısmen laminant parke kısmen granit kaplamalı, ıslak zeminler granit kaplamalı, duvarları kısmen duvar kağıdı kısmen plastik boyalı, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı, banyo-wc tavanı alüminyum metal süzgeç asma tavan kaplamalı, mutfak eviye tezgahı granitalt ve üst ankastreahşap dolaplı, banyo duşakabinli-Türk Hamamlı-Hilton Lavabolu, pencereler pimapen, kapılar Amerikan panel, vestiyer ve yüklüklü, elektriği ve suyu müstakil olduğu, İcraya Konu Taşınmazın Güneyinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Güneydoğusunda Memorial Dicle Hastanesi, Güneybatısında Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bulunduğu ve taşınmazın kat mülkiyetli olduğu bildirilmiştir.

Adresi : Fırat Mah. Nazım Hikmet Cad. Triad Evleri Sit. C Blok Apt. No.3 C 10Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 10.000,02 m2
Arsa Payı : 106/10002
İmar Durumu : Kayapınar Belediyesi Sınırları Dahilinde Yürürlükteki 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında Parselin E=1,75 Taks = 0,25 Planlama Şartlarında Kaldığı Belirtilmiştir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 16/11/2011, KM' ne Çevrilmiştir.

1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/460 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR