DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır- Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00990528
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 04.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3125 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
25.07.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/3125 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, 624 Ada, 2 Parsel, Kayapınar Mahallesi E/ BLOK 1. KAT 4 NOLU DAİRE, Satışa konu tapu kaydında mesken nitelikli borçluya tam mülkiyetli taşınmazın; Kuzey-Batı cepheli, B+Z+A+7 katlı asansörlü, bireysel doğalgaz ısıtma sistemli, 2007 yılı inşalı mesken çelik kapı girişli, iç mekanın hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu, 175,00 m² net kullanım alanlı, 205,00 m² brüt kullanım alanlı, yer zeminleri kısmen laminat parke kısmen seramik kaplamalı, ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarları plastik boyalı, tavanları plastik boyalı kartonpiyer perde fonlu, banyo-wc tavanları alüminyum pvc asma tavanlı, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap dolaplı, banyo duşakabinli Hilton lavabolu, pencereler pimapen kapılar Amerikan lake panel, vestiyer ve yüklüklü elektriği ve suyu müstakil olduğu, taşınmazın güneyinde Bağcılar Anadolu Lisesi, kuzeybatısında Diyarbakır Şerihler arası Otogar bulunduğu, 31/01/2019 Tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi :Bağcılar Mah. Evrim Alataş Cad. Elvankent Sit. E/Blok Apt. No: 1/ E 4 Bağlar / DiyarbakırBina Kodu: 25623335 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 20.465,45 m2
Arsa Payı : 50/9450
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bağlar Belediye sınırları dahilinde yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parselin E(Emsal)=2.00 Taban Alan Katsayısının(TAKS) 0.25 maxh:26,50mt planlama şartlarında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunup tebliğ edilemeyen tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir. (İİK m.127) 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3125 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR