DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986206
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/45069 ESAS
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Huzurevleri Mahallesi Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek hizmet Binası No : 16/3 Kaypınar / Diyarbakır Mezat Salonu Giriş Kat Asansör Yanı -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/45069 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, Kayapınar Mahallesi 4809 Ada, 1 Parsel,2. Kat 21 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm 2B+Z+4 katlı asansörlü,ısıtma sistemi merkezi doğalgaz, 2016 yılı inşalı Azel İnşaat Kat:2 No:21 ofisin iç mekanın hol ve antre bağlantılı 4 oda, 1 salon, mutfak, wc mahallerinden oluşmakta olup yaklaşık olarak 180 m2 kullanım alanlı, taşınmazın salon ve odalarının zemin döşeme kaplamaları laminant parke kaplama olup diğer mahallerin (mutfak antre hol) zeminleri granit seramik kaplamalı malzemesiyle kaplı, icraya konu olan taşınmazın ıslak mahalleri (wc) hariç tüm mahallerin duvarları kısmen dekoratif duvar kağıdıyla yapılı olup kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı, wc mahallinin zemini seramik kapalama ile kaplı, tavanları alüminyum asma tavanlı duvarları asma tavan kotuna kadar fayans kaplama ile kaplı, taşınmazın, wc mahalli hariç tüm tavanları alçıpan asma tavan ile yapılı olup mutfakta bulunan tezgah granit olup çelik evyeli, tezgah üstü ve altı dolapları ahşah doğramadan imal edilmekle wc ile banyo ortak kullanım alanı olup banyo olarak kullanılan mahalde duşa kabin, lavabo ve klozet bulunmakta olup banyo ve wc ortak kullanım alanına girişte yaklaşık olarak 5 m2'lik bir hol bulunmakta olup holde hilton lavabo ve lavabo altında ahşap doğramadan imal edilmiş kapaklı dolap bulunup daire dış kapısı ahşap görünümlü çelik, iç kapıları ahşap, pencereler kısmen alüminyum kısmen de pvc doğramadan imal edildiği 17/08/2018 tarihli bilirkişi raporuyla tespit edilmiştir.

Adresi: Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Kâin. Şeyh Şamil Mahallesi Şanlıurfa Bulvarı Üzeri Azel İnşaat Kat:2 No:21 Kayapınar
Yüzölçümü : 4.871,14 m2
Arsa Payı : 17800/974228
İmar Durumu : imar planı kapsamında E=2,00, MAX TAKS=0,60, Hmax=15.50 metre planlama şartlarına tabidir.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mahallesi Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek hizmet Binası No : 16/3 Kaypınar / Diyarbakır Mezat Salonu Giriş Kat Asansör Yanı -

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/45069 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR