DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır-Kayapınar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090803
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR ÖZGÜR HABER 26.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30500 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2019/30500 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 4228 Ada, 14 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, 2.KAT 4 NOLU MESKEN NİTELİKLİ Bağımsız Bölüm 09/05/2019 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın 2005 yılı inşalı B+Z+4 katlı asansörsüz bireysel doğal gaz ısıtma sistemli, Mega-2 Apartmanı 2.Kat 4 No.lu mesken Kuzey-Batı-Doğu cepheli ahşap görünümlü çelik kapı girişli ve sineklikli, kat irtifak projesine göre iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 3 balkonlu olduğu ancak yerinde yapılan incelemelerde kat irtifak projesine aykırı olarak mutfak balkonunun balkona dahil edildiği, 125 m² net, 160 m² brüt kullanım alanlı olduğu, yer zeminleri ve ıslak zeminlerin seramik kaplamalı olduğu, duvarları plastik boyalı, banyo-wc-mutfak duvarlarının tavana kadar seramik fayans kaplamalı olduğu, mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap lake dolaplı, tavanların plastik boyalı kartonpiyer perdefonlu olduğu, pencerelerin ahşap doğrama, kapılar amerikan panel, elektrik ve suyun müstakil olduğu, taşınmazın batısında Diyarbakır Kadın ve Çocuk Hastanesi, Kuzeydoğusunda Yeni Sebze Hali, Kuzeybatısında Memorial Dicle Hastanesi bulunduğu ve taşınmazın kat irtifaklı olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Bağcılar Mah. Yenihal-2 Cad. Mega-2 Apt. No.26/4 BağlarBağlar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 663,6 m2 Arsa Payı : 20/205
İmar Durumu : Bağlar Belediyesi Sınırları Dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında parselin; A-5 (Ayrık Nizam 5 Kat) Emsal (E):1,50(TAKS) 0,30 planlama şartlarında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Y.P. T:27/09/2005
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30500 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR