DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053574
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/57917 ESAS
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2018/57917 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 473 Ada, 6 Parsel, KAYAPINAR Mahalle, 5. Kat 17 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satış konusu taşınmazın alınan Bilirkişi raporunda ; taşınmazın B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemi 2005 yılı inşalı, taşınmazın iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 150 m² kullanım alanlı, bahse konu olan taşınmazın iç mekanlarının zemin döşeme kaplamları seramik kaplama malzemesiyle kaplı, ıslak mahaller-wc, banyo- ve mutfak mahalleri hariç kalan tüm mahallerin duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı, ıslak mahaller-wc, banyo ve mutfak mahallerinin duvarları tavana kadar seramik kaplama malzemesiyle kaplı, mutfakta bulunana tezgah granit mermer olup, tezgah üstü ve altı dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş, kapaklı ve raflı, banyoda ayaklı lavabo wc-klozet bulunduğu, taşınmazın tavanlarının boyalı olup perde fonlu kartonpiyerli, taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereler pvc doğramadan imal edildiği, elektriği ve suyunun müstakil olduğu, aboneliklerinin mevcut olduğu, kat irtifaklı olduğu belirtilmiştir.
Adresi: Ahmedi Hani Caddesi 355. Sokak Arpacık 26 Apartmanı Kat: 5 No:17 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü: 2.220,46 m²
Arsa Payı: 10/296
İmar Durumu: Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 22 m, İnşaat Derinliği 25.2 m , Saçak seviyesi 22.7 m , İnşaat tarzı Kayapınar Belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında olduğu E(yapı Emsali)=2,00 TAKS(taban alan katsayısı)=0,25 olup, planlama şartlarında kaldığı B+Z+7 kat ve 1 bloktan oluşmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti: 195.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: YPT 21/12/2005
1. Satış Günü: 07/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü: 03/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/57917 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR