DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Kayapınar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981637
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR SÖZ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/36192 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ

2018/36192 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 4114 Ada, 1 Parsel, KAYAPINAR Mahalle, C BLOK 5. KAT 20 NOLU DAİRE Nolu Bağımsız Bölüm Alınan Bilirkişi raporunda ; B+Z+7 katlı, asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, 2012 yılı inşaalı meskenin iç mekanının antre ve hol bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, 2 banyo, wc dağımlı, 2 balkonlu, yaklaşık olarak 160 m² kullanım alanlı, odaların zemin kaplaması laminat parke, antre, hol ve mutfağın ise desenli seramik kaplama malzemesi ile kaplı, taşınmazın; banyo ve wc hariç tüm mahallerinin duvarları saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalı, banyo ve wc zeminleri seramik kaplama, tavanları alüminyum asma tavanlı, duvarları asma tavan kotuna kadar fayans kaplama ile kaplıdır. Antre hol ve odaların tavanları kısmen alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyandığı, kısmen de alçıpansız, saten alçı sıva üzeri yarı mat boya ile boyalı, mutfakta bulunan tezgah, çelik eviyeli olup granit kaplamalı, mutfak mahallinde bulunan tezgah altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup kapaklı ve raflı, Mutfak mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplı, kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı, banyo mahallinde klozet, Hilton lavabolu altı ve üstü ahşap doğramadan imal edilmiş kapaklı dolap ve duşa kabin bulunmaktadır. Daire dış kapısı ahşap görünümlü çelik, iç kapıları ahşap, balkon kapıları ve pencereleri PVC doğramadan imal edilmiş olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Kayapınar Mah. Zümrüt Kent Cad. Ahmede Xane Sit. C Blok Kat 5 No: 20
Yüzölçümü : 15.836,25 m²
Arsa Payı : 60/8815
İmar Durumu : Tapuda Kayapınar Mah. olarak yazılmış olsa da Bağlar Belediyesi sınırları 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında E(Yapı Emsali)= 1,25max TAKS (temel katsayı)= 0,25, Hmax: 26,50 metre (8 Kat)
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 31/05/2011
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36192 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR