DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Kayapınar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908531
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
: 185
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28881 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/28881 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1307 Ada, 1 Parsel, KAYAPINAR Mahalle, A. BLOK 9. KAT 36 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 7426,67 m² arsa üzerine kurulu olup 40/3536 arsa paylıdır. Alınan bilirkişi raporunda 185 m² kullanım alanlı olduğu, 2008 yılı inşalı B+Z+9 katlı, doğalgazlı, tek asansörlü, iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, odalarının zemin döşeme kaplamaları laminat parke ile kaplı, odalar, antre ve holün duvarları kısmen saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı kısmen de dekoratif duvar boyası ile boyalı, taşınmazın tavanları alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı, duvar ve tavan birleşim yerleri kartonpiyerli perde fonlu, mutfakta bulunan tezgâh granit olup çelik evyeli, tezgâh üstünde ve altında bulunan dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup kapaklı, raflı ve kısmen camlı, mutfak mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplı kısmen de dekoratif duvar boyası ile boyalı, Banyo ve wc mahallerinin zeminleri seramik, duvarları asma tavan kotuna kadar fayans kaplama ile kaplı, Banyoda duşa kabin, 1 adet klozet ve hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunmakta, Holde ahşap doğramadan imal edilmiş vestiyer ve gömmeli dolap bulunmakta, Daire dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereler, balkon ve ıslak mahallerin kapıları PVC doğramadan imal edilmiş olup iç kapılar kısmen camlı, elektriğin ve suyun müstakil, aboneliklerin mevcut olduğu, kat irtifakı olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Kâin. Çevlik Caddesi 1162. Sokak Ömeroğlu Apartmanı A Blok Kat: 9 No: 36 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 185 m²
Arsa Payı : 40/3536
İmar Durumu : Konut Alanı, E (Yapı Emsali) =1,80, TAKS (Taban alan katsayısı)= 0,25 Hmax= 30,50 metre (10 Kat) planlama şartlarında
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28881 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR