DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 150 m2 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064086
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6814 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/6814 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, 4317 Ada, 7 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A2 blok 6. kat 22 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın alınan Bilirkişi raporunda; 175m² brüt 150 m² net kullanım alanına sahip olup antre, hol, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, wc ve 2 balkon'dan oluştuğu, ana giriş kapısının çelikkasa ahşap kapı, iş kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları ve balkon kapıları pvc, salon hol ve odalarda döşemeler laminat parke, duvarlar duvar kağıdı kısmen saten boyalı, mesken girişinde vestiyer ve ayrıca yüklük mevcut olduğu, banyo duş ve bölümlerinin döşeme ve duvarları seramik kaplı, banyoda ayaklı lavabo, duşakabin klozet bulunduğu, mutfakta laminat dolaplar ve granit tezgah mevcut olup, zemin ile tezgah üst kısmı seramik, duvarlar saten boyalı olduğu, elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumda olduğu, taşınmazın ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlandığı 14/05/2019 Tarihli alınan Bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Bağcılar Mah. Aram Tigran Bul. Meran-5 Damla Sit. A2 Blok Apt. No: 10 B / Bağlar / Diyarbakır Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 39.388,53 m2
Arsa Payı : 100/40360
İmar Durumu : Kayapınar ilçesi Kayapınar mah. 4317 ada 1 parsel ana taşınmazın 1/1000 uygulama imar sahasında kaldığı sözkonusu parselin E(emsal):1,6olup Taks(temel alan katsayısı :0,4 Hmax(izin verilen yapı yüksekliği): 27,5 (9 kat) olduğu ve bi sınırlamalara uygun bir yapı olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunup tebliğ edilemeyen tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir. (İİK m.127)
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6814 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR