DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 150 m² 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01191556
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 15.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/77 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 10:55
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 10:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T. C.
DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ
2020/77 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1026 Ada, 11 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A Blok 1.Kat 3 Nolu Taşınmaz Nitelikli Bağımsız Mesken Nolu Bağımsız BölümBina Betonarme tarzında inşa edilmiş olup; Yapı Sınıfı ve Grubunun tayininde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 16 Mart 2019 tarih ve 30716 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında kullanılacak 2019 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğin 1. maddesi esas alınmıştır. Buna göre yapı, 4. Sınıf C grubu Konutlar (Apartman Tipi Konutlar, Yapı Yüksekliği 30,50 mt. İle 51,50 mt.arası 51,50 mt dahil yapılar) yapı olarak tanımlanmıştır. Yapı, Hatipoğlu 2 Şelale Evleri Sit. A Blok 1. Kat, 3 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Yapıdaki toplam kat adedi Z+11 kat olup binada bir adet asansör bulunmaktadır. Yapının yer aldığı sitede çevre düzenlemesi yapılmış olup özel güvenlik bulunmakta, yeşil alanlar ve açık otopark alanları bulunmaktadır.
Site girişi 173. Sok. üzerinde bulunmaktadır. Çevresinde genel olarak zemin katları dükkân, normal katları mesken olarak kullanılan site tarzı yapılaşmalar bulunmaktadır. Taşınmaz, Kayapınar Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup özel ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı kolaydır. Taşınmaz, yeni yerleşim bölgesinde yer alması nedeniyle avantajlı bir konumdadır. Ancak, şehir merkezine uzaklığı olumsuz özellik olarak sayılabilir.
Taşınmaz, 3 oda, 1 salon toplam 150 m² net, 160 m² brüt kullanım alanına sahip olup giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edilmiştir. Binanın içi ve dış cephesi eski ve yıpranmış olup, bağımsız bölümün antresi, salon ve odaların zeminleri granit seramik kaplama, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini mermer döşeme, duvarları saten boyalıdır. Mutfak dolapları MDF malzemeden yapılmış olup tezgâh granittir. Banyo zeminleri ve duvarları seramik, tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskende bir adet balkon bulunmaktadır.
Adresi : Medya Mahallesi 173.Sokak Hatipoğlu 2 Şelale Evleri Sitesi A Blok No : 3/3 Kayapınar/DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 5.238,35 m2
Arsa Payı : 14922000/1223604000
İmar Durumu : Taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında olup, E (Emsal) = 2,00 ve TAKS=0.25 yapılaşma koşullarına sahip konut imar alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 08/10/2008
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/77 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 13/07/2020 (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR