DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 140 m² daire icradan satılacaktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127482
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : DİCLEKENT MAH. / KAYAPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR OLAY 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/382 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2020/382 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 447 Ada, 2 Parsel, KAYAPINAR Mahalle, B Blok 2. Kat 5 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda taşınmazın B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, meskenin iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 140 m² kullanım alanlı, odaların ve salon mahallerinin yer zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama ile kaplı olup, mutfak ve ıslak mahaller hariç geri kalan tüm mahallerin duvarları saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalı olup, banyo ve wc zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olup, antre hol ve odaların tavanları perde fonlu kartonpiyerli sıvalı ve boyalı olduğu, mutfakta bulunan tezgah çelik eviyeli olup granit kaplamalı, mutfakta bulunan tezgah altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup, mutfak mahallinin duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olup, banyo duşa kabinli olup hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunmakta olup, ıslak hacimlerin tavanları asma tavanlıdır. Meskenin pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadan, iç kapılar ahşap doğramadan, dış kapı ahşap gövdeli çelik doğramadan imal edilmiş, holde ahşap doğramadan imal edilmiş kayar kapılı raflı dolap bulunmakta olup, elektriğin ve suyun müstakil, aboneliklerin mevcut ve taşınmazın kat irtifaklı olduğu belirtilmiştir.
Adresi: Diclekent Mah. 257. Sokak Eğitimciler-Şilan Apartmanı B Blok Apartman No 16 Kat 2 Daire 5 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü: 6.000,92 m²
Arsa Payı: 10/960
İmar Durumu: Kayapınar belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında E = 2,40 TAKS = 0,30 planlama şartlarında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti: 155.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: YPT 26/08/2004
1. Satış Günü: 08/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü: 05/05/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/382 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR