DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Kayapınar Mahallesi'nde 145 m2 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961386
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8545 Esas
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ
2017/8545 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1859 Ada, 4 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, F blok Zemin Kat No:2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz; ön cepheli B+Z+13 katlı, çift asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, 2012 yılı inşaalı, Doğa evleri sitesi F Blok Zemina kat 2 nolu meskenin, iç mekanının hol ve antre bağlantılı, 3 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı balkonlu, 145,00 m2 net kullanım alanlı, ahşap görünümlü çelik kapı girişli, yer zeminleri kısmen laminant parke kısmen kaplamalı, ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarlı kısmen duvar kağıdı kısmen plastik boyalı, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, tavanları kısmen alçıpan asma tavan kısmen kartonpiyer perdefonlu , mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap lake dolaplı, banyo duşakabinli ve hilton lavabolu, banyo wc tavanları taş yünü asma tavan pencereler pimapen , kapılar amerikan lake panel, vestiyer ve yüklüklü, elektriği ve suyu müstakil.
İMAR DURUMU ;
Belediye sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 1845 ada 2 nolu parselin E = (Yapı emsali) 1,25 olup max TAKS (temel alan katsayısı ) 0,20 planlama şartlarında kaldığı.
Adresi : Fırat mah. 553.sok.Doğa evleri sitesi F blok apt no:8/2 Kayapınar/DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 6.900 m2
Arsa Payı : 100/6900
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TC.Ziraat Bankası AŞ'ye rehinlidir ve dosyamızdan ipotekli takibe geçilmiştir..Yönetim planı-30/05/2012(beyan)-kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8545 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR