DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Fırat Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983927
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : FIRAT MAH. / KAYAPINAR
Oda Sayısı : 4+1
: 168
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/490 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
Huzurevleri Mahallesi Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası No : 16/3 Kayapınar/Diyarbakır Mezat Salonu Girişkat Asansör Yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2018/490 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa Konu Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Kayapınar Mahallesi 1478 Ada 7 Parsel A Blok 13. Kat 26 Nolu Satışa konu taşınmasız alınan Bilirkişi raporunda ; 2011 yılı inşalı B+Z++13 katlı çitf asansörlü doğal gaz ısıtma sistemli Kuzen, Doğu ve Batı cepheli Azel City Sit A Blok 13. Kat No: 26 nolu mesken ahşap görünümlü çelik kapı girişli; iç mekanın hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu, 168,20 m² Net, 195,35 m² Brüt kullanım alanlı yer zeminleri kısmen parke kısmen granit kaplamalı, duvarları kısmen duvar kağıdı kaplamalı kısmen plastik boyalı, tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı, banyo Hilton lavabolu ve duşakabinli, banyo-wc tavanları alüminyum metal süzgeç asma tavanlı, duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap lake dolaplı pencereler pimapen kapılar Amerikan lake panel kaplamalı, vestiyerli ve yüklüklü, elektriği ve suyun müstakil olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Fırat Mah. 563. Sok. Azel City Sit. A/Blok Apt. No: 1A/26 Kayapınar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 17.325,84 m2 Arsa Payı : 3870/433146
İmar Durumu :söz konusu parsel E(EMSAL); 1,25 olup TAKS : 0,20 planmala şartlarında kalmaktadır.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %8Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mahallesi Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası No : 16/3 Kayapınar/Diyarbakır Mezat Salonu Girişkat Asansör Yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/490 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR