ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır-Ergani'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050613
Şehir : Diyarbakır / Ergani
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / ERGANİ
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/82 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERGANİ İCRA DAİRESİ
2019/82 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 1816 Ada, 1 Parsel, FEVZİ ÇAKMAK Mahalle/Köy, b blok zemin kat no:2 Nolu Bağımsız Bölüm, 2010 inşalı, B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli sultan park evleri SA-MUR yapı b blok zemin kat 2 nolu meskenin içihol ve antre bağlantılı, 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 155m2 kullanım alanlıdır. odaların yer zemin döşeme kaplamaları laminat parke, mutfak, antre ve hol mahallerinin yer zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle kaplıdır. ıslak mahaller hariç kalan diğer mahallerin duvarların saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır. banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplıdır. antre, hol ve odaların tavanları kısmen alçıpan asma tavan kaplamalı kısmen de perde fonlu kartonpiyerli olup üzeri yarı mat boya ile boyalıdır. mutfakta bulunan tezgah çelik eviyeli olup granit kaplamalıdır. mutfakta bulunan tezgah altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiştir. banyo duşa kabinli olup, 1 adet klozet ve hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunmaktadır. ıslak hacimlerin banyo ve wc'nin tavanları asma tavandır. meskenin pencereleri ve balkon kapıları pvc doğramadır. meskenin iç kapıları ahşap doğrama dış kapısı ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edilmiştir. holde 2 adet ahşap doğramadan imal edilmiş kapaklı, raflı gömmeli dolap bulunmaktadır. elektiriğin ve suyun müstakil aboneliklerin mevcut olduğu görülmüştür.
Adresi : Diyarbakır - Elazığ Yolu Ferah Sokak Sultan Park Evleri Sa-Mur Yapı B Blok Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Ergani / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 5.903,29 m2
Arsa Payı : 37611770/3610729920
İmar Durumu : Ergani Belediye Sınırları Dahilinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında 1816 Ada 1 Nolu Parselin A-8 E=2,00 Taks=0,25, Ticaret + Konut Olup Palanlama Şartlarında Kaldığı Tespit Edilmiştir.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR