ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Ergani'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022667
Şehir : Diyarbakır / Ergani
Semt-Mahalle : KEMERTAŞ MAH. / ERGANİ
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ERGANİ HABER 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/127 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 11:45
Satış Yeri
:
Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERGANİ İCRA DAİRESİ
2018/127 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 4 Ada, 74 Parsel, KEMERTAŞ Mahalle/Köy, A blok k:2 no:6 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz, 2 cepheli B+Z+7 katlı, asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli 2013 yılı inşalı. meskenin keşif tarihinde kapalı olmasından dolayı aynı binada bulunan emsal taşınmazın iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı,2 balkonlu, 160 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın oda mahallerinin zemin döşeme kaplamaları laminat parke kaplama malzemesiyle kaplıdır. Antre, hol, wc,banyo ve mutfak mahallerinin zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle kaplıdır. ıslak hacimler wc,banyo dışında kalan tüm mahallerin duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır, tavanları perde fonlu kartonpiyerli olup mat boya ile boyalıdır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olup, tavanları asma tavanlıdır. mutfak mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplıdır. Kısmende saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır. Mutfak mahallinin tavanları alçıpan asma tavanlı olup boyalıdır. Mutfakta bulunan tezgah eviyeli olup granit mermer kaplamalıdır. Mutfakta bulunan alt ve üst dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş, kapaklı ve raflıdır. Banyoda duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. Pencereler ve balkon kapıları pvc, iç kapılar ahşap doğramadan dış kapısı ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edildiği, elektriği ve suyu müstakil aboneliklerin mevcut olduğu tespit edilmiştir. Antre mahalinde ahşap doğramadan imal edilmiş kayar kapılı yüklük dolabı mevcuttur.
Adresi : Diyarbakır - Elazığ Yolu Üzeri Yavuzlar Sitesi A Blok K:2 No:6 Ergani / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 5.142,84 m2
Arsa Payı : 150/9502
İmar Durumu : Ergani Belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında Ayrık nizam 8 kat, Yapı emsali 2,00 Taban Alan katsayısı 0,25 Hmax=24,50 (8 kat) olup, planlama şartlarında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/127 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR