ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Ergani/Saray Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981955
Şehir : Diyarbakır / Ergani
Semt-Mahalle : SARAY MAH. / ERGANİ
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/137 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERGANİ
İCRA DAİRESİ

2017/137 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 1559 Ada, 13 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, zemin kat 1 Nolu Bağımsız mesken 3 oda, salon, mutfak, tuvalet ve banyo ve bir balkondan ibarettir. pencereler pvc çift camlı demir korkuluklu, iç kapılar ahşap, dış demir doğramadır. kuru ve ıslak zeminler mozaik mutfak ve banyo fayanslı ve dolaplıdır. meskenin dış cephe boyası hariç, boysaı badanası elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. yapı belediye uygulama imar planı içerisinde kalmakta imar planında A-2 (ayrık nizam iki kat) konut alanı olarak görünmekte olup belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. dava knusu mesken 160m2'dir.
Adresi : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 1559 Ada, 13 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, zemin kat 1 Nolu Bağımsız mesken
Yüzölçümü : 295,10 m2
İmar Durumu : Ergani Belediyesi uygulama imar planı içerisinde kalmakta imar planında A-2 (ayrık nizam iki kat) konut alanı olarak görünmektedir.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (31 ekim 2018 tarih ve 287 karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre belirlenmiştir. Ancak Kdv Tahhakkuk tarihinde bir değişiklik söz konusu olursa belirlenen oranda KDV alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındadır.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/137 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR