DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Bağlar'da daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00976406
Şehir : Diyarbakır / Bağlar
Semt-Mahalle : SELAHATTİN EYYUBİ MAH. / SELAHATTİNEYYUBİ
: 160
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR OLAY 04.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1781 ESAS
Muhammen Bedeli
:
105,042 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ
2017/1781 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 4010 Ada, 1 Parsel, KAYNARTEPE Mahalle/Köy, A-22 Nolu Bağımsız Bölüm Borçlu Muhterem Özkaplan'ın müşterek mülkiyetli sahibi olduğu 4010 ada, 1 parselde kayıtlı arsa üzerinde A+Z+7 katlı Çolak Apt. A ve B Blokların inşaa edildiği borçlunun taşınmazda hissesine karşılık Çolak Apartmanı A Blok 7. kat 22 nolu daireyi kullandığı taşınmazın A Bloğun her katında 3 daire, zemin katında bir daire ve 4 adet dükkanın olduğu taşınmazın toplam 22 daire ve 4 dükkandan oluştuğu, borçlunun tasarrufu altında olan A Blok arka cepheli 7. kat 22 nolu meskenin keşif tarihinde kapalı olduğu emsal olan taşınmaza göre taşınmazın özellikleri tesbit edilmiştir. Taşınmaz 3 oda, bir salon mutfak, banyo ve wc bağlantılı iki balkondan ibaret olduğu, ayrıca taşınmazın içinden merdivenle teras kata çıkıldığı, teras katın 1 oda ve teras balkondan oluştuğu, taşınmazın iç mekanının teras kat dahil yaklaşık 160 m2 net kullanım alanı olduğu, yer zeminlerinin seramik kaplamalı, duvarların plastik boyalı, mutfak banyo ve wc duvarlarının fayans kapalamalı, mutfak evye tezgahının mermer olduğu, tezgahın alt ve üstünün ahşap dolaplı olduğu,banyoda duşakabin olduğu, pencerelerin pimapen, kapıların ahşap doğruma olduğu, elektrik ve su aboneliğinin mevcut olduğu, taşınmazdaki toplam alanın 7.200,00-m2 olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi : Selahaddin Eyyubi Mah. 339. Sok. Çolak Apt. A Blok Kat: 7 Daire No: 22 Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 909,48 m2
Arsa Payı : 10/540
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 105.042,22 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1781 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR