DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Bağlar'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090796
Şehir : Diyarbakır / Bağlar
Semt-Mahalle : ALİPINAR MAH. / ALİPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR SÖZ 26.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16865 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2019/16865 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 4130 Ada, 1 Parsel, ALİPINAR Mahalle/Köy, D Blok 5. Kat. 17 No.lu Bağımsız Bölüm Bilirkişi Raporuna Göre; Yapının 2015 yılı inşalı B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, meskenin keşif tarihinde kapalı olması sebebiyle emsal taşınmaz ve onaylı kat irtifak projesinde yapılan incelemede iç mekanın hol ve antre bağlantılı, 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlo, 136 m² (taşınmazın metrekaresi projeden tespit edildiği bildirilmiştir) kullanım alanlıdır. Taşınmazın oda mahallerinin zemin döşeme kaplamaları laminat parke, antre, hol ve mutfak mahallerinin zemin döşeme kaplamaları granit seramik kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, ıslak hacimler-wc, banyo- hariç taşınmazın kalan tüm mahallerinin duvarları kısmen saten alçı sıvar üzeri mat boya ile boyalı olduğu, kısmen de dekoratif duvar kağıdı ile yapılı olduğu, ıslak hacimlerin- banyo, wc-duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı tavanları alüminyum asma tavan ile yapılı olduğu, antre hol mutfak ve odaların tavanları kısmen alçıpan asma tavan ile yapılı üzeri mat boya ile boyalı olduğu, mutfakta bulunan tezgah, eviyeli olduğu granit kaplamalı olduğu, mutfakta bulunan alt ve üst dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş, kapaklı ve raflı olduğu, mutfak mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplı kısmende saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, banyo duşa kabinli olduğu, klozet ve hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunduğu, pencereler ve balkon kapıları PVC doğramadan, kapılar ahşap doğramadan, dış kapı ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edildiği, holde ahşap doğramadan imal edilmiş gömmeli, kayar kapılı, raflı yüklü dolabı bulunduğu, taşınmazın kat mülkiyetli olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Kamışlo Bulvarı Şengal Cad. Karakoç Tüban Vefa Evleri D Blok Kat.5 No.17 Bağlar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 26.187,34 m2 Arsa Payı : 10958/2618734
İmar Durumu : Bağlar Belediyesi Sınırları Dahilinde 1/1000 Uygulama İmar Planı Kapsamında E(Yapı Emsali)= 1,25 Max TAKS=0,25 Max H= 24,50 mt (8 Kat) olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL KDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 23/05/2016, KM' ne çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 185 Ada, 5 Parsel, HASHAVAR Mahalle/Köy, B Blok 1.Kat 5 No.lu Bağımsız Bölüm Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 117,48 m² (Taşınmazın metrekaresi projeden tespit edildiği bildirilmiştir) kullanım alanlı, taşınmazın oda mahallerinin zemin döşeme kaplamaları laminat parke, antre, hol ve mutfak mahallerin zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, ıslak hacimler-wc,banyo- hariç taşınmazın kalan tüm mahallerinin duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, ıslak hacimlerin-banyo-wc duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı, tavanları asma tavan ile yapılı olduğu, antre hol, mutfak ve odaların tavanları kısmen alçıpan asma tavan ile yapılı olup üzeri mat boya ile boyalı olduğu, mutfakta bulunan tezgah, eviyeli olup granit kaplamalı olduğu, mutfakta bulunan alt ve üst dolapların ahşap doğramadan imal edilmiş olduğu kapaklı ve raflı olduğu, mutfak mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplı olduğu kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, banyo duşa kabinli, klozet ve hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunmakta olduğu, pencereler ve balkon kapıları PVC doğramadan, kapılar ahşap doğramadan, dış kapı ahşap görünümlü çelik doğrmadan imal edilmiş olduğu, holde ahşap doğramadan imal edilmiş gömmeli, kayar kapılıi raflı yüklük dolabı bulunduğu, taşınmazın kat irtifaklı olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Hashavar Cad. 1221. Sokak Öz Odak Yapı-5 Sitesi B Blok Kat.1 5 No.Lu Daire Bağlar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 4.006,14 m2 Arsa Payı : 8348/400614
İmar Durumu : Bağlar Belediye Sınırları Dahilinde Olan 1/1000 Uygulama İmar Planı Kapsamında E(Yapı Emsali)= 1,20 Max TAKS=0,25 Max H=24,50 (8 Kat) Ön Bahçe=10 metre Yan ve Arka Bahçe= 5 Metre olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 24/06/2016
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16865 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR