DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Bağlar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083426
Şehir : Diyarbakır / Bağlar
Semt-Mahalle : ALİPINAR MAH. / ALİPINAR
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 14.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1224 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİYARBAKIR

9. İCRA DAİRESİ


2019/1224 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 4143 Ada, 3 Parsel, ALİPINAR Mahalle/Köy, B Blok Zemin kat No:2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın alınan Bilirkişi raporunda; Kuzey-Doğu-Batı cepheli B Blok Zemin Kat 2 nolu meskenin; iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu,105,00 m² Net, 130,00 m² Brüt kullanım alanlı, ahşap görünümlü çelik kapı girişli ve sineklikli, yer zeminleri kısmen parke kısmen seramik kaplamalı ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarları kısmen duvar kağıdı kısmen alçı saten sıva üzeri plastik boyalı, banyo, wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap dolaplı, tavanlar kısmen alçıpan asma tavan kaplamalı kısmen plastik boyalı, banyo duşakabinli-Hilton Lavabolu, banyo ve wc tavanları taş yünü asma tavan kaplamalı, pencereler pimapen, kapılar Amerikan panel, vestiyer ve yüklüklü elektriği vesuyu müstakil olduğu, Taşınmazın Batısında Nevruz parkı, Güneydoğusunda Diyarbakır Yeni Hava Limanı bulunduğu 04/07/2019 Tarihli alınan Bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Bağcılar Mah. 1148. Sok. Özay Sit. B/Blok No: 8 Zemin kat 2 Bağlar/Diyarbakır Bina Kodu: 316429 Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 3.863,35 m2
Arsa Payı : 1/40
Hissesi : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 4143 ada 1nolu parsel Bağlar Belediyesi sınırları dahilindeyürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parselin, E: (Emsal) 1.25 TAKS:0,25 max H:24,50 mtolarak planlama şartlarında kaldığı
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı :KDV KANUNUN 17. MADDESİNİN 4. FIKRASI UYARINCA MUAF
Kaydındaki Şerhler : 16/09/2015 Tarihli yönetim planında kaldığı. Kat İrtifakından KM ne
çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1224 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR