DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Bağlar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997387
Şehir : Diyarbakır / Bağlar
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ DİYARBAKIR 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3191 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Huzurevleri Mh. Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ
2017/3191 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İli, Bağlar İlçesi, 1004 Ada No, 15 Parsel No, İstasyonbağları Mahalle/Mevkii, 8.KAT 32 nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın; B+Z+8 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, 1994 yılı inşalı, iç mekanının hol ve antre bağlantılı, 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc kiler dağılımlı, 3 balkonlu, 135 m2 net kullanım alanlı, ahşap görünümlü, çelik kapı girişli, yer zeminleri kısmen ahşap parke kaplamalı (çocuk odası) kısmen seramik kaplamalı, vestiyer ve yüklüklü, mutfak eviye tezgahı, mermer alt ve üst ahşap dolaplı, banyo duşakabinli, pencereler pimapen, kapılar, ahşap doğrama, elektriğinin ve suyunun müstakil olduğu yaptırılan bilirkişi raporu ile tespit edilmiştir.
Adresi : Kooperatifler Mah., Akkoyunlu Cad., 1.Gç.Müge 4 Apt. 8.Kat No:32
Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 5/225
İmar Durumu : dosyada mevcut
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 16/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mh .Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3191 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR