DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Bağlar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00949489
Şehir : Diyarbakır
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYDOĞU GÜNCEL 19.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/903 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:30
Satış Yeri
:
Huzurevleri Mh.Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
2. İCRA DAİRESİ
2015/903 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Diyarbakır İli, Bağlar İlçesi, 4783 Ada, 3 Parsel, Alipınar Mahalle/Köy, A Blok Kat 5 daire 16 Nolu Bağımsız Bölüm 2 Cepheli B+Z+6 katlı asansörlü doğalgaz ısıtma sistemli, 2013 yılı inşaalı, satışa konu mahal kapalı olduğundan emsal taşınmazın iç mekanı hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak banyo WC dağılımlı 2 balkonlu yaklaşık olarak 150 m2 kullanım alanlı, odaların yer zeminleri laminant parke antre ve holün ise granit seramik kaplamalıdır. Duvarlar saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalıdır. banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama ile kaplı duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplıdır. Antre hol ve odaları tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyanmıştır. Mutfakta bulunan tezgah evyeli olup granit kaplamalıdır. Alt ve üst dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup kapaklı raflıdır. Mutfakta mahallinin duvarları kısmen fayans kaplama ile kaplıdır. Kısmen dekoratip duvar kağıdı ile kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalıdır. Banyo da duşa kabin ve ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunmaktadır. Islak hacizlerin tavanları asma tavan ile yapılıdı. Daire dış kapısı ahşap görünümlü çelik iç kapıları ahşap balkon kapıları ve pencereleri PVC doğramadan imal edilmiştir.
Adresi : Alipınar Mh.Kain 1136/1.Sk.Bereket 1 Sitesi A Blok Kat 5 No:16 Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 3.983,98 m2
Arsa Payı : 9510/398398
İmar Durumu : Var, dosyada mevcut
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : 1.satış günü itibarıyla%8 olup eğer KDV'de değişiklik olduğu taktirde 2.satış tarihindeki KDV oranındaki orana göre KDV alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mh. Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat
Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/903 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR