DİKİLİ İCRA DAİRESİ

Dikili/Karaburun'da 72m2 dubleks ev icradan satılıktır

DİKİLİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964332
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : KABAKUM MAH. / DİKİLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 72
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/68 TLMT
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ İCRA DAİRESİ
2018/68 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Bilgileri : İzmir İli, Dikili İlçesi, Kabakum Mahallesi, Uzunkaraağaç Mevkii, 121 ada, 4 parsel, 488,00m² yüzölçümlü, 2 adet dubleks ev ve arsası Ana Taş.Nitelikli, dubleks kat, 1 bağımsız bölüm nolu, 1/2 arsa pay/paydalı, mesken bağımsız bölüm nitelikli olarak tapuda kayıtlı taşınmazdır.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz üzerinde ikiz olarak inşa edilmiş 2 adet dubleks bağımsız bölüm (konut) bulunmaktadır.Söz konusu taşınmaz Yazlık Sitelerin bulunduğu Kabakum Mahallesinde, her türlü alt ve üst yapısı tamamlanmış, sosyal tesisleri ve spor alanları bulunan Bankacılar Sitesi içinde bulunmaktadır.Yakın çevresinde alış veriş merkezleri bulunmaktadır.Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 6,5 km; denize/sahile 180,00m mesafededir.Satışa konu mesken; parselin güneyinde kalmakta olup 7.Sokağa cephelidir.Betonarme karkas tarzında zemin+1 normal kat+teras kat alanlarından oluşmaktadır.Binanın dış yüzeyi cephe boyası ile boyalı olup çatısı ve pergolesi ahşap üzeri kiremit kaplamadır.Bina girişi ve teras alanları seramik kaplamadır.Yapılanma tarzından yaklaşık 20-25 yıllık olduğu tahmin edilmektedir.Yaklaşık brüt 72m² kullanım alanına sahip dubleks dairenin zemin katında salon+mutfak, hol, WC; 1.Katında 2 oda, 1 banyo, hol, 2 balkon; çatı katında 1 adet oda bulunmaktadır.Zemin katın üç cephesinde teras bulunmaktadır.Daire kapısı çelik, iç kapılar ahşap kapıdır.Pencere doğramaları PVC doğramadır. Pencereler PVC panjur ile kapalıdır.Satışa konu taşınmazın zeminleri seramik kaplama, duvarları ve tavanları plastik boyalı olup standart özelliklere sahip olan taşınmazın teras kattan itibaren su aldığı tavan ve duvarlardaki nem ve izlerden belli olmaktadır.SATIŞA KONU TAŞINMAZIN 1/4 HİSSESİ SATILARAK PARAYA ÇEVRİLECEKTİR.
Adresi : Kabakum Mahallesi 7.Sokak No:14 Dikili/İzmir
Yüzölçümü : 488,00m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Dikili Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23/03/2018 tarih ve 1586 sayılı yazısı ile söz konusu taşınmazın konut amaçlı planlı alanda kalmakta olup Ayrık Nizam 2 kat, TAKS: 0,15 KAKS: 0,30 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : Satışa konu taşınmazın 1/4 hissesi Dikili İcra Hukuk Mahkemesinin 17/07/2018 tarih ve 2018/41 E.- 2018/84 K. Sayılı ilamı ile tespit edilen 90.000,00TL bedel üzerinden satılarak paraya çevrilecektir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Satışa konu taşınmazın beyanlar hanesinde "Beyan ... KM'ne çevrilmiştir. 20/08/2010 tarih ve 5874 yevmiye" şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR