DİKİLİ İCRA DAİRESİ

Dikili/Çandarlı Mahallesi'nde dubleks mesken icradan satılıktır

DİKİLİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927318
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : ÇANDARLI MAH. / DİKİLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/244 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300025 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
İCRA DAİRESİ
2018/244 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Bilgileri: İzmir İli, Dikili İlçesi, Çandarlı Mahallesi, Susamlıçeşme Mevkii 1252 ada, 1 parsel, 6.120,77m2 yüzölçümlü,Arsa Ana Taş.nitelikli, zemin+birinci kat 5 bağımsız bölüm nolu, 2/48 arsa pay/paydalı, dubleks mesken bağımsız bölüm nitelikli olarak tapuda kayıtlı taşınmazdır.
Özellikleri : Satışa konu parsel Çandarlı Mahallesinde ve deniz manzaralıdır. Satışa konu parsel üzerindeki 5 bağımsız bölüm niteliğindeki dubleks meskenin inşaat alanı yaklaşık olarak 125,00m² yüzölçümündedir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Dubleks mesken zemin katta salon+mutfak, tuvalet; birinci katta 2 oda 1 salon ve banyo+tuvalet bulunmaktadır.Zemin kat salon+mutfak tabanı, birinci kat salon, oda tabanları laminant parke kaplıdır.Banyo ve tuvaletlerin taban ve duvarları ile birinci kat bir oda tabanı seramik kaplıdır.Mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur.Binanın zemin katında teras ve birinci katında balkon ve kapalı çıkma bulunmaktadır.İç merdiven mermer kaplı ve korkulukları bulunmaktadır.Binanın dış cephe pencere ve kapı doğramaları renkli pvc, giriş kapısı çelik kapı, iç kapı doğramaları ahşaptan imal edilmiştir.İç duvarlar sıvalı ve badanalıdır.Bina alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Sitenin dış çevre yolu kaplaması bulunmamaktadır.
Adresi : Çandarlı Mah. 1050 Sok. No: 2/5 Dikili/İzmir
Yüzölçümü : 6.120,77m²
Arsa Payı : 2/48
İmar Durumu : Dikili Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 19/07/2018 tarih ve 4092 sayılı yazısı ile söz konusu taşınmazın konut amaçlı planlanan alanda kalmakta olup, Ayrık Nizam 2 kat, TAKS:0,15 KAKS:0,30 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 300.025,67TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Satışa konu taşınmazın beyanlar hanesinde "Beyan Yönetim Planı:01/07/2013,01/07/2013 tarih, 4843 yevmiye şerhi ile Muhdesat bilgileri Sistem No:387148 Tip: Ağaç, Tanım:Bu gayrimenkul içinde Çandarlı Belediyesine ait 19 ve Molla Ahmet'e ait 7 adet zeytin ağacı vardır" şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU DİKİLİ/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/244 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR