DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Didim/Karakuyu'da dubleks mesken icradan satılıktır

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962645
Şehir : Aydın / Didim
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/755 TLMT
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/AYDIN -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİDİM(YENİHİSAR)

İCRA DAİRESİ

2018/755 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Didim İlçesi, Karakuyu Mevkii, 2109 ada, 18 parselde kayıtlı 15.500m2 lik arsa üzerinde 1/138 arsa paylı, Z+1 katlı 2. Blok 2 numaralı dubleks meskenin satış konusudur. Taşınmaz Çamlık Mah. 548 sk. Cennet Altınkum Sitesi, 2. Blok, No:2 Didim/AYDIN adresinde yer almaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu site 51 Bloklu 138 daireli bahçeli kagir yapı vasfındadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkastır. Takriben 28 yıllıktır. Taşınmazın yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz, üçüz bitişik dubleksin ortada bulunan dubleksidir. Taşınmazın giriş katı olan zemin katında, 1 salon mutfak, 1. katında 2 oda ve 1 banyo WC, çatı katında ise 1 oda bulunmaktadır. Takriben 75 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın zemin katında, 4m2+4m2 iki adet balkon, 1. katında 4m2+4m2 olmak üzere 2 adet balkon bulunmaktadır. Taşınmazın çatı katında takriben 12m2 çatı terası bulunmaktadır. Taşınmazın yapı alanı toplam 91m2dir. Kıymet takdirine konu taşınmazın pencere ve balkon kapı doğramaları ahşah malzemeden yapılmıştır. Taşınmazın yer kaplamaları, karo mozaik kaplamadır. Taşınmazın mutfak tezgahı mermerit malzemeden yapılmış olup mutfak dolapları suntalem ahşap malzemeden yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu arsa, ayrık nizam 2 katlı (A2) konut imarlıdır. Taşınmazın çatı kat terasında, çelik konstrüksiyon üstü etermit sundurma bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu bölge Aytepe olarak bilinen ve Altınkuma yakınlığından dolayı çokça tercih edilen bir bölgedir. Denize takriben 1000m mesafede bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu meskenin bulunduğu sitenin karşısında Peyda Apart, yanında Aytepe tatil sitesi vardır. Takriben 400m mesafede Esra Apart bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Didim şehir merkezine takriben 4000m mesafededir. Bölgede son yıllarda yabancılara satış için büyük site kompleksler ve konutlar yapılmıştır. Taşınmaz Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca askeri yasak bölgeler ve güvenlik bölgeleri içerisinde bulunmaktadır.

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında A-2 katlı konut alanı

Kıymeti : 280.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında, tapudan alınır.

1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/AYDIN -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/755 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR