DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Didim Fevzipaşa'da 110 m² dubleks daire icradan satılıktır

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182200
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : FEVZİPAŞA MAH. / YENİHİSAR
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/721 Talimat
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/AYDIN 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ
2018/721 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Didim İlçe, 3177 Ada, 31 Parsel, Fevzipaşa Mahalle/Köy, Atanaj Deresi Mevkii, 98 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmaz betonarme karkas yapı olup takriben 22 yıllıktır. Taşınmaz ikiz nizam bitişik dubleks şeklindedir. Kıymet takdirine konu taşınmaz dubleks daire kullanımında olup takriben 110m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Dubleks meskenin zemin katında, 1 salon, mutfak ve 1 wc; 1. katında 3 oda ve 1 banyo bulunmaktadır. Çatı arası müştemilat olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın zemin katında takriben 21 m2 bir adet teras, 1. katında 21 m2 1 adet balkon bulunmaktadır. Taşınmazın toplam yapı alanı 152 m2'dir. Kıymet takdirine konu taşınmazın iç kapıları ahşap kapıdır. Taşınmazın balkon ve pencere doğramalarıise pvc doğramadır. Taşınmazın yer kaplamaları kısmen mermer kısmen seramik kaplamadır. Taşınmazın mutfak dolapları hazır suntalem ahşaptan yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermer malzameden yapılmıştır. Dubleks meskenin bulunduğu sitenin kendine ait çocuk parkı ve toplantı salonu bulunmaktadır. Zemin katta bulunan verandada ve 1. katta bulunan balkonda ahşap pergule yapılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmaz Fevzipaşa mah. Didim-Akbük yoluna cepheli olan Altın sitesinde bulunmaktadır. Site Capris otele takriben 400m mesafede, Ziraat Bankası sosyal tesislerine takriben 250m mesafede bulunmaktadır. Okaliptüs tatil sitesiyle bir kenarında sınırdır. Denize takriben 150m, Akbük merkeze takriben 6000m, Didim şehir merkezine takriben 14 km mesafededir. Sitede yaz kış yaşayan insanlar bulunmakta olup, alt yapı ve ulaşım hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu sitenin yanında Aurum Otel bulunmaktadır. Denize takriben 300 m mesafededir. Taşınmaz kısmen 3. derece sit alanıdır. Taşınmazın eski ada parsel numarası 168/9 'dir. Fevzipaşa 213 ada, 1 parsel ortaklaşa kullanım alanıdır.
Adresi : Fevzipaşa Mah. Atanaj Cad. Altın Sitesi No:98 Didim/AYDIN
Yüzölçümü : 42.316,28 m2
Arsa Payı : 1/176
İmar Durumu : Parselin bir kısmı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında A-2 katlı konut alanı ( E=0.40), bir kısmı ise 3. Derece sit alanında kaldığından 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planında A-2 katlı konut alanı (TAKS=0.15, KAKS=0.30) olarak görülektedir.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında, Tapudan alınır.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/AYDIN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/721 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR