DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Didim/Akbük'te 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942140
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AKBÜK MAH. / YENİHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 14:55
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 14:55
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ

2017/285 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Didim İlçesi, Akbük Mahallesi, Saplıada Mevkii, 725 Ada, 1 Parsel, A9 Blok, Bodrum+Zemin Kat, 1 nolu bağımsız bölüm Su depolu mesken vasıflı Aksoy Konakları'nda bulunan taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı olup, takriben 2 yıllıktır. Tapu dairesindeki kat irtifakına esas projeler incelendiğinde, 1. Bodrum katta kalan oda kısımlarının su deposu olarak gösterildiği görülmüştür. Kıymet takdiri sırasında su deposu olarak gösterilen kısımların oda olarak yapıldığı, taşınmazların dubleks mesken olarak kullanıldığı belirlenmiştir. Kıymet takdirine konu mesken, bulunduğu binanın zemin+bodrum katında bulunmaktadır. Taşınmazın giriş katı olan zemin katında 1 salon mutfak ve 1 wc, taşınmazın alt katı olan bodrum katında, 3 oda, 1 hol ve 1 banyo wc bulunmaktadır. Takriben kapalı kullanım alanı 95m2 büyüklüğündedir. Taşınmazın ayrıca zemin katında, takriben 17,55m2 ve 6,15m2 olmak üzere 2 adet teras alanı bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu arsanın eğimli olmasından dolayı 1. Bodrum katta bulunan kısımlar toprağa gömülü durumda değildir. Taşınmazlarda aynı malzemeler kullanılmıştır. Taşınmazların tüm yer kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoların duvarları seramik kaplamadır. Taşınmazların percereleri, balkon kapıları PVC doğramadan imal edilmiş olup, iç kapıları panel kapıdır. Taşınmazların mesken kapısı çelik kapıdır. Taşınmazların balkon korkulukları alüminyum malzemeden yapılmıştır. Taşınmazın mutfak dolapları ahşap suntalem malzemeden olup, mutfak tezgahı mermer malzemedendir. Taşınmazların bulundğu apartmanın dış kapısı demir kapı olup, ana merdivenleri mermer kaplamadır. Taşınmazların bulundğu Site Akbük Didim Söke yoluna takriben 1500m mesafede olup, yakınında Büyük Ege Sitesi, Yakınköy Sitesi ve Kumkent Sitesi gibi eski kooperatif yapıları bulunmaktadır. Bölge Akbük Merkezine takriben 3km mesafede bulunmaktadır. Bölgeye yakın konumda, marketler ve genel ihtiyaçları karşılayacak işletmeler bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 21.886,05 m2

Arsa Payı : 740880/74088000

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli koruma amçlı imar planında A-2 katlı konut alanı (TAKS=0.15, KAKS=0.30)

Kıymeti : 260.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında, Tapudan alınır.

1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:55 - 15:00 arası

Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Didim İlçesi, Akbük Mahallesi, Saplıada Mevkii, 725 Ada, 1 Parsel, A9 Blok, Bodrum+Zemin Kat, 3 nolu bağımsız bölüm Su depolu mesken vasıflı Aksoy Konakları'nda bulunan taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı olup, takriben 2 yıllıktır. Tapu dairesindeki kat irtifakına esas projeler incelendiğinde, 1. Bodrum katta kalan oda kısımlarının su deposu olarak gösterildiği görülmüştür. Kıymet takdiri sırasında su deposu olarak gösterilen kısımların oda olarak yapıldığı, taşınmazların dubleks mesken olarak kullanıldığı belirlenmiştir. Kıymet takdirine konu mesken, bulunduğu binanın zemin+bodrum katında bulunmaktadır. Taşınmazın giriş katı olan zemin katında 1 salon mutfak ve 1 wc, taşınmazın alt katı olan bodrum katında, 3 oda, 1 hol ve 1 banyo wc bulunmaktadır. Takriben kapalı kullanım alanı 95m2 büyüklüğündedir. Taşınmazın ayrıca zemin katında, takriben 17,55m2 ve 6,15m2 olmak üzere 2 adet teras alanı bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu arsanın eğimli olmasından dolayı 1. Bodrum katta bulunan kısımlar toprağa gömülü durumda değildir. Taşınmazlarda aynı malzemeler kullanılmıştır. Taşınmazların tüm yer kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoların duvarları seramik kaplamadır. Taşınmazların percereleri, balkon kapıları PVC doğramadan imal edilmiş olup, iç kapıları panel kapıdır. Taşınmazların mesken kapısı çelik kapıdır. Taşınmazların balkon korkulukları alüminyum malzemeden yapılmıştır. Taşınmazın mutfak dolapları ahşap suntalem malzemeden olup, mutfak tezgahı mermer malzemedendir. Taşınmazların bulundğu apartmanın dış kapısı demir kapı olup, ana merdivenleri mermer kaplamadır. Taşınmazların bulundğu Site Akbük Didim Söke yoluna takriben 1500m mesafede olup, yakınında Büyük Ege Sitesi, Yakınköy Sitesi ve Kumkent Sitesi gibi eski kooperatif yapıları bulunmaktadır. Bölge Akbük Merkezine takriben 3km mesafede bulunmaktadır. Bölgeye yakın konumda, marketler ve genel ihtiyaçları karşılayacak işletmeler bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 21.886,05 m2

Arsa Payı : 740880/74088000

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli koruma amçlı imar planında A-2 katlı konut alanı (TAKS=0.15, KAKS=0.30)

Kıymeti : 260.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında, Tapudan alınır.

1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 15:10 - 15:15 arası

Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad. No:18/E Didim/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Düzenlenecek satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR