HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derne Çekmece'de 4+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062286
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ÇEKMECE MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9845 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No:2019/9845 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Çekmece Mah. 198 cilt 19524 sayfa 8535 parselde kayıtlı 578,70m2 yüzölçümlü 1.kat 7 nolu bağımsız bölümdeki 39/479 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Değerlemeye konu daire apartmanın 1.katındaki kuzeybatı cepheli dairedir. Parsel üzerinde 2 bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat ve çatı ara piyesinden oluşan toplam 8 katlı bir bina mevcuttur. 2.bodrum katta sığınak, otopark, müşterek depo, 1.bodrum katta 1 adet işyeri vardır. Zemin katta 4 adet işyeri vardır. Her normal katta 2 adet daire mevcuttur. 4.kat ve çatı ara piyesinde 2 adet dubleks daire bulunmaktadır. Bina asansörlü olup, merdivenleri mermer ile kaplanmıştır. Merdiven korkulukları alüminyumdan takılmıştır. Binada doğalgaz tesisatı mevcuttur. Binanın dış cephesine ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmıştır. Dairenin Özellikleri: Mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Daire salon + 4 oda+ mutfak + tuvalet + banyo + 3 adet balkondan ibarettir. Kuzeybatıya cephelidir. Yerleri seramik ve parke ile döşenmiştir. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Dış doğramaları PVC doğramalardan imal edilmiştir. İç kapıları ahşap panel kapılardandır. Banyo ve tuvalette duvarlar fayans ile kaplanmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Tavanları kartonpiyerlidir. Hazır mutfak dolapları vardır. Isıtma sistemi mevcuttur. Daire 148m2 alanlıdır.
Adresi : Altınçay Mah. Mahmut Alpagot Bulvarı Mustafa İnan Apartmanı No:3 Kat:1 Daire:7 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 05/04/2019 tarih 3811 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9845 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR