KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince Sopalı'da 92 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01126175
Şehir : Kocaeli / Derince
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 05.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5186 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 14:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2019/5186 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri:Kocaeli,Derince, Sopalı Mah, 2081 Parsel, 3.Kat, 11 Nolu Bağımsız bölüm Mesken vasıflı taşınmaz;
Bölgede yapılaşma ve nüfus yoğundur. Çevrenin asfalt yol, elektrik, su, doğalgaz vs. Gibi teknik altyapı hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz incelenen mimari projesine göre, 3 oda, 1 salon, 1 antre, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ve 2 adet balkon hacminden oluşmakta olup, teras dahil net 92 m², brüt 104 m² alana sahiptir. Keşif icrası sırasında, taşınmazın kapısı kilitli olduğundan içerisinde inceleme yapılamamıştır. Taşınmaz içerisinde inceleme yapılamamasına karşın, taşınmazın iskanlı ve kat mülkiyetinin bulunması ve içerisinde ikamet edenlerin bulunması nedeni ile, içinin yapılı olduğu düşünülmektedir.
Taşınmaz hali hazırda 6kattan oluşan bir binada yer almaktadır. Parselin yapılaşma koşullarında olumsuz değişiklik meydana gelmiş olup, ilerleyen dönemlerde parsel üzerinde yapılması muhtemel bir kentsel dönüşüm projesi kapsamında, değerlemeye konu bağımsız bölümlerin arsa paylarında mevcut duruma göre azalma olacağı düşünülmektedir.
taşınmazın yer aldığı bina, 24.02.1992 tarih ve 8/20 nolu Yeni Yapı Ruhsatına sahiptir.
taşınmazın yer aldığı bina, 1999 Marmara Depreminde orta hasar almış olup, sonrasında onarım güçlendirme görerek, 24.10.2000 tarih ve 2000/64 nolu Onarım-Güçlendirme İskanı almıştır.
Adresi: Yenikent Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Sporkent Konut Yapı Kooperatifi, 3 Blok, Dış Kapı No 46 Kat 3 Daire 11 Derince / KOCAELİ
Yüzölçümü : 1.049,85 m2
Arsa Payı : 50/1000
İmar Durumu : - Taşınmazın yer aldığı binanın ruhsat aldığı tarihteki imar durumuna ulaşılamamıştır. Parselin güncel imar durumu bilgilerine göre; parsel üzerine yeni yapı yapılması durumunda, ayrık nizam,zemin kat + 2 normal kat düzeninde, toplam 3 katlı yapı yapılabilecektir.
Ayrık Nizam Konut Sahasında kalmaktadır. Parselin yapılaşma koşulları; TAKS:0.35, KAKS:1.05Hmax: 3 kat olarak bildirilmiş olup, parselin terkleri yapılmış net parsel
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 2080 Parsel Bu parsel Bağımsız bölümleri Müşterek Metalindedir. şerhi mevcut olup bu şerh ile yükümlü olarak SATIŞ YAPILACAKTIR.
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir.
Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için ( İİK-134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca,ilgililerintapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,
(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine geçer.
6 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi ve satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5186 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları , ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR