KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince/Sopalı'da 2+1 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983885
Şehir : Kocaeli / Derince
Oda Sayısı : 2+1
: 76
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2993 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2993 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Derince İlçe, 1863 Parsel, SOPALIÇİFTLİĞİ Mahalle, 2. Blok 3. kat 8 nolu bağımsız bölüm Taşınmaz Derince Belediyesi sınırları içerisinde olup üzerinde 5 katlı bina bulunmaktadır.Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, Derince İlçesi, Yenikent Mahallesi, Begüm sokak, 14 nolu koop. B2 Blok No:33, Kat: 4, D: 8 adresinde yer almaktadır. Batısında Kazım Karabekir caddesi, doğusunda Begüm Sokak, Kuzeyinde Serpil sokak güneyinde Erol Köse sokak olup, Kazım Karabekir caddesinin 100 m. Kadar doğusunda, Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesinin 200 m. Kadar güney-batısında kalmaktadır. Meskûn alanda olup etrafında yoğun olarak konut yapılaşmaları mevcuttur. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden eskiden beri tam olarak yararlanmaktadır. Toplu taşım güzergâhı ve ana arterlere yakın konumda olduğundan ulaşım imkânları iyi düzeydedir.Parselin zemin parametreleri, topoğrafik yapısı inşaat yapımı için uygun özellikleri taşımaktadır. Kocaeli İli, Derince ilçesi, Sopalı Çiftliği mahallesi, - ada 1863 parsel sayılı taşınmaz üzerinde 30-06-1988 tarih ve 22/12 sayı ile ruhsatlı, 6 katlı (subasman+5 normal), betonarme karkas olarak inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Binanın mesken girişi doğu cepheden olup, subasman katta 10 kömürlük, sığınak, normal katlarda ikişer daire yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz mesken nitelikli, 1/90 arsa paylı, 2. Blok 3.normal kat 8 nolu bağımsız bölüm olup binanın kuzey kısmındaki dairedir.TaşınmazTapu kaydında 2. Blok 3. Normal kat 8 nolu mesken olmasına rağmen söz konusu mesken 2. Blok 4. Normal katta ve kat irtifak projesine göre de doğru yerde bulunmaktadır.Tapu kaydındaki kat numarasının ; Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 19-09-2011 tarih 2011/3 sayılı genelgesine istinaden yetkiliKadastro Mühendislik bürosunca değiştirilmesi,ruhsatlı ve kat irtifakı projesine göre, bu blokta malik adına söz konusu dairenin kat numarasının onaylanması gerekmektedir.Mesken içerisinde antre, hol, salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon olup kullanım alanı net 76,00 m² dir. Isınma doğalgaz kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Eklentisi 8 nolu kömürlük subasman katında, girişe göre sağ orta kısımda, ruhsatlı projesine göre 8,19 m2 kullanım alanlıdır.
Adresi : Yenikent Mahallesi, Begüm Sk. 14 Nolu Koop. B2 Blok No:33 Kat:4 D:8 Derince / KOCAELİ
Yüzölçümü : 5.452 m2
Arsa Payı : 1/90
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.( Yönetim Planı, İmar Düzenlemesi)
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2993 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR